Brit Care: Optimální výživa psa v průběhu jeho života

29. února 2016

Při odstavení štěněte od mateřského mléka, dochází k zásadní fázi růstu a budování přirozené imunity. Zároveň jde o klíčové období rozvíjení osobnosti a mentálních schopností. Krmivo tak obsahuje vyvážený poměr prebiotik, inulinu pro modulaci střevní mikroflóry a podporu přirozené imunity. Dále chondroprotektiva, vápník a fosfor pro správný vývoj kostí, kloubů, chrupavek a zubů. Zvýšený obsah omega-3 mastných kyselin z lososového oleje rozvíjí učenlivost a mentální funkce.

Kritická je pak pro štěňata velkých a obřích plemen fáze překotného růstu. Během prvních týdnů dochází až ke zdvojnásobení původní hmotnosti, proto je nutný dostatek minerálů a optimální obsah energie tak, aby se kostra, chrupavky a šlachy stihly před zásadním zvýšením váhy vyvinout. Dochází ke klíčovému rozvoji svalové tkáně, imunity a mentálního aparátu. Krmivo proto obsahuje vyvážený poměr proteinů, tuků a minerálů pro zajištění zdravého vývoje, či prebiotika podporující modulaci střevní mikroflóry a přirozené imunity. Dále chondroprotektiva a vápník s fosforem pro správný vývoj kostí, kloubů, chrupavek a zubu. Rozvoj mentálních funkcí a učenlivost posiluje zvýšený obsah omega-3 mastných kyselin.

U trpasličích a malých plemen psů je vzhledem k dlouhověkosti důležitá zubní hygiena, tedy prevence ukládání zubního plaku a kamene. Tím se ochraňuje i celkové zdraví a posiluje zdravotní systém. Imunitní systém psů ovlivňuje zejména střídání ročních období, výměna srsti, období reprodukce a další stresové situace. Proto je důležitý příjem přírodních látek, vitamínů a imunomodulační prvky.

Základním ukazatelem vnitřní rovnováhy je kvalita, hustota a lesk srsti. Kromě toho omega-3 mastné kyseliny působí na nervový systém a zlepšují odolnost organismu. Psi malých plemen mají rychlý metabolismus, proto strava musí být navržena tak, aby nezatěžovala trávicí trakt a přitom pokryla zvýšené energetické nároky. Proto krmivo disponuje vysokým obsahem proteinů a tuků. Podporu střevní mikroflóry, potažmo přirozené imunity, zaručují probiotika v kombinaci s inulinem. Přídavek vitamínu C, rozmarýnu a hřebíčku podporuje zdravé zuby a dásně.

 

Krmivo pro psy Brit Care

 

Základním ukazatelem vnitřní rovnováhy každého psa je kvalita, hustota a lesk srsti bez lupů a viditelného podráždění. Kromě toho omega-3 mastné kyseliny působí na nervový systém a zlepšují odolnost organismu. Krmivo se vykazuje vysokou stravitelností s vyváženým obsahem proteinů, tuků a živit pro obnovu svalstva a podporu kondice. Důležitý je i vysoký podíl PUFA - nenasycených tuků.

Kosti a klouby velkých plemen psů jsou i v dospělosti vystaveny velké zátěži a celoživotně by se o ně mělo pečovat stravou bohatou na chondropotektiva. Imunitní systém psů ovlivňuje zejména střídání ročních období, výměna srsti, období reprodukce a další stresové situace. Proto je důležitý příjem přírodních látek, vitamínů a imunomodulační prvky.

Příznaky seniorského věku jsou snížená aktivita, ztížená pohyblivost, změny v zabarvení srsti a nárůst váhy. Ke kondici vede výživa s chondroprotektivy pro silné a pružné klouby, chrupavky, vazy a šlachy. V kombinaci s omega-3 mastnými kyselinami navíc chondroprotektiva také zmírňují záněty. Zároveň je potřeba dbát na zdraví srdce a kardiovaskulárního systému. Omega-3 mastné kyseliny a další složky snižují cholesterol a zvyšují kondici srdce a tepen. Klíčem k prevenci obezity v seniorském věku psů je pak nižší přísun energie a každodenní pohyb.

Speciální krmiva v řadě řeší specifické nutriční požadavky psů, kteří jsou v jiném denním režimu a kondici. Jde o recepturu pro psy s nadváhou, která - stejně jako u lidí - musí zajišťovat snížení příjmu cukrů, tuku a nahradit je snadno stravitelnými proteiny. Zároveň zajistit nasycení psa prostřednictvím kombinace rozpustných a nerozpustných vláknin prodlužujících pocit sytosti mezi intervaly krmení. Součástí jsou i účinné látky jako L-carnitin. Ty pomáhají nastartovat proces úbytku váhy a v kombinaci s pravidelným pohybem si tu novou udržet.

Brit care krmivo pro psy

Do speciální výživy patří i krmivo pro psy ve vyšší fyzické zátěži. Kromě kloubů, šlach a vazů, které podporují chondroprotektiva, vitamín C a zvýšený obsah omega-3 mastných kyselin, je nutná i rychlá regenerace kloubů. Tomu přispívají mimo jiné i kvalitní proteiny z kachního masa. Účinné využití energie zaručuje zvýšený obsah tuků. A vysoký obsah nenasycených tuků v krmivu spolu s vysoce stravitelnými proteiny zaručují i doplnění energie po výkonu.

O špičkové kondici ví své každý chovatel, který se se svými psy věnuje výstavnictví. Výstavní kondice znamená udržení exteriéru i charakteru psa v nejvyšších parametrech chovu a standardech plemen. Základním kamenem této péče je výživa, dostatek pohybu a péče o psychiku psa po celý jeho život. Průběh výstavy je navíc spojen se zvýšeným stresem, který zmírňuje zvýšený obsah omega-3 nenasycených mastných kyselin, kyseliny listové a vitamínů skupiny B. Kromě živočišných olejů je do krmiva pro hustou, lesklou a hedvábnou srst přidávaný i pupalkový olej. Výživou balancovanou na míru lze podpořit celkovou kondici, postoj, svalstvo, srst, chrup i povahové vlastnosti psa typické pro dané plemeno.

Vzhledem ke zvyšujícím se případům průjmů, nechutenství či zvracení, jež jsou způsobeny extrémní citlivostí na krmivo, Brit Care nabízí i speciální variantu pro psy s citlivým trávením a potravními intolerancemi. Řešením je krmivo s omezeným počtem vstupních surovin a jejich výběrem s maximálním omezením rizik problémů. Jde o recepturu na bázi masa ze zvěřiny v grain-free kombinaci s brambory, která šetří organismus a nevyvolává podráždění trávicího traktu. Prostřednictvím receptur Brit Care můžete vybrat výživovou variantu na míru věku, plemeni a kondici psa. Superprémiové krmivo jej pak bude po celý život podporovat v dobrém zdraví a znamenité duševní i fyzické formě.

Více na www.krmivo-brit.cz.

Řada krmiv Brit Care

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?