Brňáci běhali a pomohli útulkům. A to statečně!

28. září 2018

Dobří lidé opět spojili své síly, aby pomocí krásné akce v slunečnou sobotu pomohli pejskům bez domova. Skvělá atmosféra, zábavný doprovodný program, ale hlavně dobré skutky vás, lidí, udělaly tento den výjimečným. A kolik že se vybralo nakonec na lepší život pejsků, čekajících na své nové domovy?

Po roce se v sobotu, 22.9. v brněnském parku Lužánky opět konala charitativní akce na podporu pejsků bez domova s názvem Běhejme a pomáhejme útulkům. Cílem akce bylo s pomocí nám pejskařům tak známé činnosti, jakou je procházka či běh, pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Tentokrát organizátoři výtěžek věnovali třem organizacím - Dočasky.cz, Útulek Tibet a Tlapky na cestě.

Pro účastníky byly připravené dva okruhy, jeden 4 km pro běžce a 1 km pro rekreační vycházku. Účast byla naprosto fenomenální, bylo hezké vidět, kolik lidí je ochotno pomoci a přispět na dobrou věc. Po rychlé rozcvičce běh odstartovali profíci z brněnského klubu běžců a v těsném závěsu následoval vesele jásající dav. Ti, kteří vlastního chlupáče neměli, mohli protáhnout kosti některému z přítomných pejsků k adopci.

 

 

Po samotném běhu bylo připraveno několik aktivit a bohatý program pro všechny věkové kategorie. Odstartoval ukázkami Treibballu a pozvolna se přesunuli k Dogdancingu a Dog frisbee. Pro děti byla připravená překážková dráha podobné té s názvem Hard Dog Race. Nikdo neodešel naprázdno, děti si odnesly spoustu krásných dárečků.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

A jak to vlastně dopadlo? Rozhodně se nebylo vůbec za co stydět! Brňáci letos věnovali pro pejsky neuvěřitelných 150 450 Kč!

 

Možná bychom na závěr rádi zmínili jeden dojemný skutek, o kterém organizátoři celou dobu akce nevědeli. Paní, jejíž jméno zůstalo na vlastní přání anonymní, vložila na akci organizátorům do rukou obálku s peněžitým příspěvkem. To, že její dar činil 50 000 Kč, se však dozvěděli až večer, když obálku otevřeli. Velice inspirativní čin, který by nás měl všechny přinutit zamyslet se. 

 

 

Obrovské díky patří všem, kteří přispěli a podpořili spolky, které dávají čtyřnohým kamarádům druhou šanci na život. Každý si ji zaslouží.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?