Brněnské psí dny

18. července 2012

V pátek 13. konečně nastal den, na který jsem čekala už od května. Odjezd na Brněnské psí dny s Luckou Petirovou. To, že bylo pátek 13. jsem nijak neřešila do té doby, co mi Lucka hned po odjezdu napsala, co všechno zapomněli.

 

 

U nás jsme to vyřešili a jelo se v klidu. Překvapivě Goldie ani neslintala! Po příjezdu jsme zjistili, že se nakonec nic nezapomnělo a já brala stan s kolíkama zbytečně. Mezitímco Petirovi stavěli stan, jsme s Luckou obhlíželi okolí. Goldie se mnou spala ve spacáku a byla spokojená.

 

Druhý den jsme se šli zaprezentovat a já netrpělivě čekala až začne dogfrisbee. Samozřejmě, že trick dogging byl od 14:00 a v tu dobu začínal také freestyle-open. Bohužel jsem 1. kolo neviděla, ale alespoň jsem viděla starters. Zjistila jsem, jak těžko se tento sport fotí.

 

Víc než polovinu fotek jsem smazala. Hlídala jsem si čas a občas se šla kouknout na neoficiálky agi. Když bylo půl 2, tak jsem si šla připravit věci k parkuru číslo 2, kde skončila voříškiáda a brzy probíhal trick dogging. Čekali jsme tam hodně dlouho a nakonec se začalo až cca před 15:00.

 

Připadala jsem si trošku mimo, protože jsem měla jako rekvizitu obyčejnou misku a kufr, ze kterého jsem ve stanu vyházela všechno oblečení. Nakonec jsem nebyla jediná s miskou a kufrem. Začala kategorie začátečníků. Bylo jich hodně a já se zase klepala stresem. Z pokročilých jsem startovala jako 1., jak jinak. Sestavu jsem uměla nazpamět, ale nervozita splnila svůj účel a vymazala mi z mozku konec sestavy.

 

Nevěděla jsem, co mám dělat a raději jsem to ukončila, zbývalo nám 10 sekund. Zapomněla jsem na podávání zadních pacek a chůzy na zadních. Byla jsem tak naštvaná, protože jsem to celý pokazila. Tak moc jsem spěchala, že jsem triky moc usekávala. Ale měla jsem radost z toho, že mi Goldie udělala tak krásně "duc" (hned 1. trik), který jsem týden před pořádně trénovala, protože mi ho Goldie nechtěla dělat na trávě a také z triku otáčení hlavou, který jsem ji učila teprve v úterý, čtyři dny před BPD.

 

Na tyto 2 triky jsem opravdu pyšná, protože to nejsou běžné cviky a věděla jsem, že se díky nim umístíme. Goldie byla jako vždy uřvaná a odmítala se plazit a moc se nesoustředila. Sestavu jsem před BPD 3x měnila, protože Goldie je hrozná. Něco umí, ale když to potřebuju použít, tak dělá, že to neumí. Ví, co po ni chci, ale neudělá to.

 

Musela jsem vypustit výskok na nohy a poté oblíznutí, protože místo něj na mě jen řvala. Dále jsem vypustila držení flašky, protože jsem se bála, že to nestihnu časově atd. Konkurence byla celkem vysoká a hodnocení u začátečníků bych opět změnila. Byli jsme 2., ale byli bychom 1., kdyby rozhodčí nepřesunuli jednoho začátečníka po jeho výkonu do pokročilých a na 1. místo, které si podle mě v pokročilých nezasloužil, ale v začátečnících určitě.

 

Měli tam hlavně triky s rekvizitami. Jako ceny měli norské postroje. Vyhlašovalo se od 5. místa a nás vyhlásili jako předposlední, takže na nás zbyl takovej mini, který jsme si šli vyměnit a dali nám zase moc velký. Je to jedno, protože Goldie na vodítku stejně netahá. Dále byly poháry a nějaké krabičky s jakýmsi nápojem na imunitu. Škoda, že v agility měli lepší ceny.

 

Po vyhlášení jsme se přemístili do stanu, protože pršelo a nic zajímavého se nedělo. Večer mi trošku hráblo a kdo mě (nás :D) viděl asi si říkal, že jsme někde popíjeli. Čekali jsme na ohnivou show, která byla opravdu dobrá. Po ní už jsme šli spát.

 

V neděli jsem si už jen užívala focení. Šetřila jsem baterku, tak jsem fotila jen freestyle open a flyball. Na freestyle pršelo a s Nikčou Šemberovou jsme se schovali pod stan s reprákama a fotila jsem dál. Týmy, které jsem neznala nebo mi nic neříkali, jsem nefotila, aby mi vyzbyla baterka na ty nejlepší.

 

Víkend se mi moc líbil a budu šťastná, když dostanu možnost jet na BPD i příští rok, snad už i agilitit.

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?