Brno: Kočičí kavárna Pelíšek

20. října 2015

V Brně se chystá nová kočičí kavárna. Ale ne jen tak ledajaká, v této totiž budou kočičí obyvatelé z útulku a budou volné k adopci. Tuto netradiční kavárnu chce založit mladý pár z Brna.

Kočičí kavárna Pelíšek bude vlastně "normální" kavárna, kde bude kladen velký důraz na kvalitu kávy a nabízených domácích zákusků a limonád, navíc ale bude mít kavárna příjemný bonus - kočičky! Všechny kočičky v kavárně budou také volné k adopci. To znamená, že když si v kavárně někdo oblíbí nějakou kočičku, může si ji vzít domů a v kavárně tak vznikne místo pro další kočičku z útulku. 

Kočičí kavárna Pelíšek bude spolupracovat s Brněnským spolkem Opuštěné kočičí tlapky, který bude kočky do kavárny "dodávat". V kavárně budou kočky společenské, mazlivé a přizpůsobivé.

V kavárně budou mít kočičky vytvořeny krásný domov, kde budou mít vše, co potřebují, jako velká škrabadla, prolézačky, hračky, pelíšky... Spousta hraček bude umístěna v dosahu stolků, aby si s kočkami mohli lidé hrát, zatímco si budou vychutnávat svůj šálek výběrové kávy.

 

Akce v umisťovací kočičí kavárně Pelíšek

Tato kavárna ale nebude jen o kávě, majitelé mají v plánu pořádat pravidelné akce, jako např. pohodové filmové večery s kočičkou na klíně, ranní jógu za dohledu koček a nebo akce pro děti a dětské domovy, kdy děti do kavárny přijdou v rámci dopoledního programu na kakao, možná nějaké pohádky, předčítání, a zároveň se seznámí s kočičkami, naučí se, jak se k nim chovat, a z kavárny odejdou plné zážitků, šťastné a spokojené, protože je dokázáno, jak příznivě působí zvířata na lidskou psychiku.

Pro shrnutí, majitelé chtějí prostě vytvořit moderní a útulnou kavárnu, kde bude dobře všem - kočkám, i lidem.

 

Jak financovat vznik kočičí kavárny

Tato kavárna je prozatím ale ve fázi příprav. V současnosti se její zakladatelé snaží sehnat finance na pokrytí části nákladů na crowdfundingovém portálu Hithit.com, který funguje tak, že si na něm lidé "předplatí" službu, tedy že přispějí určitou částku na daný projekt, za kterou mají nárok na určitou odměnu.

Výhodou této formy crowdfundingu je, že pokud se nevybere celá cílová částka stanovená zakladatelem projektu, lidem se veškeré peníze vrací, tudíž mají lidé, kteří přispějí na projekt jistotu, že si buď budou moci užít jednu z odměn, a nebo se jim vrátí peníze.

Pokud chcete podpořit tento projekt, najdete ho na následujícím odkazu https://www.hithit.com/cs/project/1770/pelisek-prvni-umistovaci-kocici-kavarna-v-centru-brna."

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?