CACIOB Dobříš 2012

1. srpna 2012

Tak 21.7. 2012 jsem se konečně dočkala, viděla jsem poprvé na živo závod obedience a stálo to za to! Začínalo se v sobotu ráno, kdy bylo i docela pěkné počasí. Celá závodní plocha se nacházela trošku stranou, takže žádné rušivé elementy jako například u frisbee, které bylo vedle závodiště poslušnosti a obran.

 

 

Před samotným začátkem si soutěžící zkoušeli plochu a dopilovávali poslední nácvik a poté vše vypuklo. Nejprve byl závod oficiálně zahájen, byl představen rozhodčí Johann Kurzbauer z Rakouska (předseda komise FCI pro Obedience), pro kterého to byl poslední závod, jak bylo zmíněno, jelikož se chystá již svou dráhu rozhodčího ukončit. A následně mohlo vše začít.

 

Jako první se představila skupina OB1 v zastoupení 4 týmů, dále OB2 a nakonec OB3. Na všechny jsme zůstat nemohli, byli jsme se podívat i na okolní závody, ale skupinu OB1 jsem si nenechala ujít.

 

Kategorie OB1 byla obsazená 4 týmy, kde se ukázali 2 kříženci, dobrman a border kolie. Jako první jsme si mohli užít všechny 4 pejsky pohromadě při hromadném cviku odložení na 1 minutu. Až na drobnosti to proběhlo dobře, pejsci zůstali na svých místech a nikam neutekli. Po hromadném cviku začali individuální cviky jednotlivých týmů.

 

První kříženec měl s posloucháním paničky trošku problém, sice to byla hezká podívaná, ale těžko říci, jestli nebyl schopný reagovat napoprvé kvůli stresu ze závodů či proto, že se mu prostě nechtělo. Nezvládl ani ovladatelnost na dálku a při chůzi u nohy to také nebylo to „vzorové“. V konečném hodnocení získal bohužel známku NEHODNOCEN. Nezískal potřebný počet bodů na známku dobře.

 

Druhý tým s křížencem bohužel dopadl podobně. I v tomto případě pejska nejspíš přepadla nervozita a výkon podle toho vypadal. Rozhodčí to komentoval slovy, že závodí pes i panička, ale každý v něčem jiném. Bohužel ani zde nebyly dosaženy body na potřebnou známku dobře, tudíž výsledek byl NEHODNOCEN.

 

Jako třetí přišla na řadu panička s border kolií. To bylo o něčem jiném!! Po prvních dvou výkonech to bylo jako nebe a dudy!! Moc krásné vystoupení, bylo vidět, že to oba moc baví a že hlavně pejsek ví, co po něm panička chce. Krásný výkon!! Také získali známku VÝBORNÁ a to oprávněně.

 

Poslední výkon z OB1 předvedl tým s dobrmanem a i zde klobouk dolů. Páníček vedl pejska přesně, bez větších zaváhání. První místo jim uteklo jen o kousíček, avšak i tento tým si oprávněně odvezl známku VÝBORNÁ.

 

Další skupiny jsme již neviděli, vrátili jsme se až na vystoupení OB3, jelikož jsme si chtěli užít pohled i na ostatní disciplíny. Musím říci, že rozdíl OB1 a OB ve výkonu byl znatelný.

 

A až na hříčku počasí, kdy v jednu chvíli padaly přímo provazy deště, se závod jistě vyvedl a podívaná stála za to. Nebudu váhat CACIOB navštívit i v následujícím roce a věřím, že i účast bude mnohem větší. Přeci jen se jednalo o první mezinárodní závod tohoto typu u nás.

 

 

 

 

Přidáno: 70 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?