Carmen

13. září 2011

Lidské tváře se dívají na svět s odvahou, bojácností, důvěrou. A když jejich druh zklame jejich srdce, nechá na něm černé šrámy, dokážou se s tím po nějaké době vypořádat. Ten, nádherný čtyřnohý tvor plný svobody,lásky, věrnosti a krásy s velkým srdcem, on jeho černé šrámy na srdci nedokáže smazat, zůstanou zakořeněny hluboko v jeho srdci, jemu, který nese jméno kůň.

 

 

Tento příběh nese podobný obsah o jednom nádherném tvorovi, kterému člověk zranil srdce a on doufá, že zas někdy uvěří. Jeden významný člověk, který tyto duše chápe a rozdává jim lásku nevěřícně hledí na bílou klisnu ležící na okraji silnice pohublou, zuboženou a vyčerpanou. V jejích očích vyzařuje strach a nevěra k tomu dvounohému tvorovi, který jí tak ublížil. Muži se zalili oči slzami, jak někdo může být tak…. krutý.

 

Naložil prochladlou klisnu do přívěsu a odvezl jí do jeho maštale. S láskou jí podestlal čistou slámou v teplém boxu a dal jí kýbl vlažné vody. Musí jí do stáje donést, poněvadž klisna je tak vyčerpaná, že nemůže ani stát. Mluvil na ní klidným a konejšivým hlasem a nakonec se povedlo jí dostat do boxu a postavit jí na nohy. Klisna řehtala strachem, její barevné oči svítili jak drahokam a její bílá srst jak bílé promítací plátno. Když uběhlo pár dní a klisna byla již plná síly, vládl v ní pořád strach. Když se k ní muž chtěl dostat do boxu, aby jí zkontroloval, klisna začala řehtat, vyhazovat, kopat a kousat.

 

Tehdy k moudrému muži chodila jedna milá dívka pomáhat mu s koňmi. Když poprvé viděla bílou klisnu srdce jí málem vybouchlo bolestí, kterou k ní vycítila. Rozhodla se říkat jí Carmen. I když klisna byla v dobré péči u hodných lidí, bát se nepřestala. Mluvili na ní, zpívali jí písně, avšak ona jako by neslyšela, celé noci kopala do zdí boxu a neúnavně řehtala a když už se jí nohy začali třást únavou, lehla si na měkkou podestýlku a spala.

 

Zdáli se jí divoké sny o tom muži, který jí předtím bil, týral a nechal hladovět a žíznit. A proto se ten muž rozhodl jí pomoci. Převezl jí na veterinární kliniku a nechal jí profesionálům vyšetřit. Poté zjistili, že klisna je březí. V jejím stavu by rozhodně porod nevydržela. Avšak nevzdala to, bojovala, zdálo se, že je jí čím dál tím líp. Pomalu si zvykala na lidi, i když velmi těžce.

 

Když jednoho dne jí šel jeden ošetřovatel zkontrolovat, klisna ležela na zemi, těžce oddychovala a nemohla se zvednout. Muž jí pomohl na nohy a klisna vstala, ale po pár dnech přestala jíst, byla zesláblá a o nic nejevila zájem. Ošetřovatelé nad tím kroutili hlavou, provedli rentgen kloubů na nohou a vzorky krve byly normální.

 

Jednoho večera klisna porodila hříbě. Hříbě nedýchalo, zdálo se, že je mrtvé, ale najednou se nadechlo a otevřelo svá malá očka. Klisna zaržála, v jejím ržání bylo slyšet slabost. Hříbě bylo dost vychrtlé, protože nedostávalo od matky dost výživy, chtělo se napít mléka, když se konečně zvedlo na nohy a udělalo mírný krůček. Zaržálo, ale jeho matka se nezvedla, zamrkala na své hříbě a ztěžka oddychla.

 

Veterinář jí udělal vyšetření. Zjistilo se, že má slabé srdce. Byla slabá, nebyla schopná bojovat dál, zavřela oči, tělo se jí chvělo. Ten moudrý muž se rozhodl jí dát utratit. Ošetřovatel jí píchl injekci a Carmen naposledy vzdychla a zavřela oči na dobro.

 

Moudrý muž se o hříbě postaral, ujal se ho a cvičil ho. Vyhrál s ním pár závodů a onomu bylo oddané. I když to s ním ze začátku nebylo lehké, překonali to spolu. On muž a ono hříbě, které bylo zcela samo bez jeho silné matky. Hříbě se ale denně prohánělo po pastvinách a loukách, neslo na sobě jezdce, aniž by si uvědomovalo, že není čistého původu, neslo jezdce přes překážky, závod za závodem a přinášelo si do maštale zlaté poháry jeho vítězství. Poháry, které vyhrávalo pro svou matku, která byla silná jen proto, aby na svět porodila tento zázrak.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?