Cesta českého týmu za splněným snem. MS Kanady 2017

2. února 2017

Ačkoliv závodům psích spřežení obvykle dominují skandinávské země nebo aljašské týmy, na letošní mistrovství budou všichni vzpomínat jako na to, kde všem Češi ukázali, jak se stoupá za svým snem!

Jak se dělá vítězství s evropským saňovým psem

Ve většině týmů obvykle závodí speciálně šlechtění kříženci nebo lehcí a rychlí huskyové. Češi vsadili na tzv. evropské saňové psy. Jelikož „netradiční“ zimy bez závějí sněhu neposkytují příliš možností pro dobrý trénink, jsou čeští psi zvyklí na ledacos – a  vítězí! Důležitá je příprava, trénink se psy mnohdy až pět dní v týdnu a častá návštěva posilovny. Aneb – z nedostatku je třeba udělat přednost, abyste dosáhli ke hvězdám.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Mistrovství světa Kanady 2017

Slyšeli jste někdy o skijöringu? Možná tomuto sportu ještě propadnete – jde o zimní sport, kdy jste připoutáni tažným lanem ke koni nebo jednomu či více psům. A aby toho nebylo málo, stojíte přitom na lyžích!

Tak v téhle disciplíně za český tým soutěžili Michaela Srchová se psy Basta a Kvap a Michal Ženíšek se psem Emanem. Letošní mistrovství odstartovalo své devítidenní klání 24. ledna v kanadské rezervaci Haliburton Forest závodem na 14 km, kdy se Michal Ženíšek rovnou umístil na bronzové bedně! Michaela Srchová byla průběžně 7., trio doplňoval muscher Jiří Mencák, který se v závodě průběžně umístil na třetím místě. Česká psí spřežení nakonec celkově vybojovala na mistrovství úžasnou stříbrnou medaili!

7 psů a 5 lidí připravených na kruté kanadské mrazy

Na americký kontinent vyrazilo celkem 7 psů a tým 5ti lidí. Protože zimy v Kanadě umí být kruté, měli s sebou reprezentanti připravené i oblečky pro psy do nejtvrdších mrazů. Celkový rozpočet pro českou reprezentaci se pohyboval okolo 390 tisíc. Ale vyplatilo se! Z celkového počtu jedenácti týmů se Češi umístili na krásném druhém místě. Dokázali tak všem, že cesta za sny není vždy snadná, ale i přes překážky a nesnáze lze dosáhnout vítězství! Našim psím hrdinům i jejich odhodlaným lidským muscherům patří velký dík. Za důkaz, že plnit si sny má smysl.

Související články:

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?