Cesta k vlastnímu psovi

7. června 2015

Takže, štěkneme to asi úplně od začátku. Moje panička vždycky chtěla mít psa, ale kvůli škole tomu nikdy nevěnovala nijak vekou pozornost a prostě to vůbec neřešila, protože by na něj stejně neměla čas, a stejně byla celá rodina proti.

Ale, když skončila školu, najednou bylo času na rozdávání a myšlenka na psa se čím dál víc tlačila na povrch. A tak se stalo, že nakonec i rodina povolila, i když si nárokovala jisté věci. Pes nesměl být uštěkaný, zlý, nezvladatelný ani moc velký, a pochopitelně - ne drahý.
Tak začala panička horlivě studovat encyklopedie psů, ale u každého plemene bylo něco nevyhovujícího... až nakonec skončila u svého letitého favorita - Novoskotského retrívra. Obvolala všechny CHS v ČR, ale všichni už mněli prodáno, další vrhy až za rok, a k tomu jen s růžovým nosem, což panička nechtěla.
Tak se panička raději ujmula štěňátka voříška, byl to super psí kluk a dostal jméno Jade. Avšak myšlenka na Novoskotského retrívra se stále vracela, a tak znovu začlo pátrání.
Nakonec našla CHS, která měla zrovna fenu před krytím, a tak byla první v pořadí na fenečku. No, čekala měsíce, nakonec se skutečně narodila krásná fenka, měla být její. Ale, nakonec zjistila, že nepozorností chovatelky je ona fenka ve skutečnosti již dávno rezervovaný pejsek, takže se na to vykašlala. Měla holt kliku na nejhorší chovku u nás...
Tím paničku definitivně přešla chuť na Novoskotského retrívra.

Brzy na to, 22.2. to bylo, se panička seznámila s jistou dívkou s BOC, a tento pes paničku uchvátil. Mimochodem, ten den jsem se narodila já, ale to panička ještě nevěděla :)

Vždycky v (teď už mé) rodině panoval názor, že BOC je nejhorší pes na světě, co nezavře tlamu a všechno zničí, takže paničce dalo pořádně zabrat ostatní přesvědčit. Ale nevzdala to! Nakonec zabrala videa ukazující jak vychovaná a inteligentní BOC může být.
Původně sice panička chtěla BOC bez PP, ale když viděla jaké nemoci tím riskuje, rychle změnila názor. Tak začalo pátrání po BOC.

Bohužel nikdo v okolí štěňátka neměl ani neplánoval, až jednou večer, čistě náhodou našla panička na internetu inzerát na štěňátka. Moc na to nesázela, inzerát už byl starý, ale zavolala a nechala si poslat fotky.
Sice chtěla černobílou BOC, ale když uviděla MNĚ, bylo hned jasno. Začala mi říkat Justy a ani jí nevadilo, že je to přes celou republiku.

Když mi bylo 8 týdnů, přijela si moje nová panička. Vzala mně ssebou do auta a pak jsme dlouho jeli. Byla jsem celá vyděšená, ale pořád jsem byla statečná, ani jsem nebrečela. Když jsem se vzbudila, vydnali mně z auta a nesli mně do cizího domu. Začala jsem hledat mámu a bráchy, ale našla jsem jen cizího psa. Řekli mi, že je to Jade a že budeme kámoši. Brzo jsem si ale zvykla a už se mi ani nestýskalo, ani v noci jsem neplakala a mamce (paničce) se splnil její sen. To jsem já - dokonalá borderka na všechnoo, co neštěká a není "cvoklá" jak se traduje :) Teď jsou mi 3 měsíce a už toho spoustu umím. prý jsem nejchytřejší psí holka na světě, říká panička :) Jednou budu dělat dogdancing jako můj skoro-brácha Jade, se kterým si pořád hrajeme a třeba se někdy dočkám i dalších psích skoro-sourozenců :)


Uděleno: 90 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?