Cestujeme se psem – co sbalit na cesty?

20. srpna 2012

Nejen léto je obdobím dovolených a s dovolenými je spojené cestování. Majitelé psů své kamarády často na dovolenou berou s sebou. Je to i Váš případ? Vyrážíte autem, na kole nebo pěšky? Ale co všechno vzít na cestu s sebou? Dnes existuje mnoho různých pomůcek a „pomocníčků“, díky kterým si dovolenou se čtyřnohým kamarádem bezvadně užijete. Co všechno tedy pejskovi na dovolenou sbalit, aby bylo cestování se psem maximálně bezproblémové?

Je samozřejmé, že pes bude potřebovat jíst. V nabídce prodejců najdete mnoho různých cestovních misek na potravu, láhví na vodu, ale také zásobníky na granule, do kterých si můžete odsypat krmení na dobu pobytu. Misky i zásobníky jsou většinou textilní, snadno se složí a zabírají tak minimum místa. Zvláštním druhem misek jsou speciální nerozlitelné misky do auta, které zabraňují stříkání vody i během jízdy a pes má tak vodu stále k dispozici.

Během pobytu v neznámém prostředí pes bude také potřebovat nějaké své místo pro odpočinek. Pokud máte možnost vzít mu jeho oblíbený pelíšek, je to ideální. Jinak lze také zakoupit různé přepravky či skládací boxy, které psovi poskytnou úkryt. Jedete-li do přírody, můžete svému mazlíčkovi pořídit vlastní speciální stan i spacák.

 

Cestovní misky

 

Cestujete-li autem, neměli byste také zapomenout, že ze zákona je Vaší povinností zabezpečit psa během přepravy, tak aby neohrožoval bezpečnost osob v autě, ale také zároveň tak, aby byla zajištěna jeho bezpečnost. K tomuto účelu, je asi nejvhodnější využít cestovních přepravek nebo klecí. Pes, který je postupně na takovýto druh přepravy přivykán, s ním nemá absolutně žádné potíže a často je mnohem klidnější, protože se v kleci či boxu cítí v bezpečí. Alternativou mohou být bezpečnostní mříže nebo autopásy pro psy.

Během cestování v autě jistě také oceníte širokou nabídku ochranných potahů sedaček nebo zavazadlového prostoru, které chrání jejich povrch před znečištěním.

Mnohým majitelům psů by určitě také přišly vhod zklidňující přípravky nebo přípravky proti nevolnosti, které jsou na našem trhu už také běžně k dostání.

 

Cestování v autě

 

Vyrážíte-li na dovolenou na kole, nebo máte-li naplánované cyklovýlety, nejspíše se Vám budou hodit různorodé přepravní boxy na kolo, vozíky za kolo nebo speciální pásy na tělo či úchyty ke kolu, díky kterým máte svého psa pod kontrolou i když běží u kola.

Obdobné pásy se nechají zakoupit i pro chůzi. Při pěší turistice můžete pejskovi sbalit jeho věci do zvláštního batohu, který si sám ponese a Vám se tak uleví od zátěže.

 

Během horka, ale také můžete ulevit Vašemu čtyřnohému kamarádovi. Sahají-li teploty k tropickým hodnotám, může u psa během fyzické zátěže – v těchto teplotách stačí běh či chůze – snadno dojít k přehřátí. Tomuto můžete předejít díky speciálním chladícím obojkům a oblečkům.

 

Pokud pojedete na tzv. „psí tábor“, informujte se, zda pejsek nebude muset být vybaven náhubkem či zda nebudete pro výcvik na táboře potřebovat nějaké speciální výcvikové pomůcky, jako jsou stopovačky, aporty a podobně.

 

Při cestách do středozemí je vhodné pejskovi pořídit antiparazitní obojek Scalibor, který jej ochrání i před pakomáry, kteří se zde hojně vyskytují.

 

Obojek pro psy

 

Jak vidíte, nabídka věcí pro cestování se zvířaty je velká. Za zmínku možná ještě stojí letecké přepravky nebo záchranné vesty, které využijete jak při sjíždění řeky v Čechách, tak při plavení se po moři.

 

Nyní je sbaleno vše potřebné, teď jen vyrazit a dovolenou si řádně užít!

 

 

 

Pozn. redakce: Článek obsahuje reklamní sdělení.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?