Chcete cestovat levně a spolu se svým psem?

21. dubna 2008

Nechtějí Vám psa vzít do autobusu ani do vlaku? Máme pro Vás levné řešení. Jestliže chcete se svým mazlíčkem cestovat třeba až do Mnichova, máme tu pro Vás auto s řidičem za 592,- Kč.

Ano, tak nízké je jízdné z Prahy do Mnichova, když rezervujete cestu přes agenturu, která se zabývá zprostředkováním spolujízdy.Dobré myšlenky jsou zpravidla jednoduché. Obsazení prázdných míst v autech, které jedou z A do B, to je úkol takovýchto center pro spolujízdu.

 

Od skromných začátků v 70. letech v SRN, kdy se zprostředkování spolujízdy organizovalo ze studentských kolejí, se mnoho změnilo. Dnes se profesionálně řízené centrály v různých městech Evropy slučují do řetězců a navzájem spolupracují (např. zajištění zpátečních cest).U některých centrál je možné rezervovat i cestu zpět nebo požadovat auto, kde se nekouří či naopak, půjčit si dětskou autosedačku (možné vrátit ji v centrále v B). Důležité také je, že je možná přeprava psů a koček, což na pravidelných autobusových linkách možné není.

 

Kolik cestování „spolujízdou" stojí? Například z Prahy do Hamburku se dostanete za 958,- Kč (pro porovnání, vlakem pojedete do Hamburku za 2.930,- a autobusem za 1.600,- a to bez svého mazlíčka).

 

V Praze se zprostředkováním spolujízdy zabývá agentura Centrum pro spolujízdu. Řidiči, kteří plánují cestu kamkoliv do zahraničí, ale také v tuzemsku a mají pro tuto cestu volná místa, mohou tímto způsobem podstatně snížit své cestovní náklady. Zprostředkování spolucestující platí již přímo řidiči podíl na benzín podle tarifu (1.00 Kč za 1 km a 1 osobu). Tato služba je pro řidiče bezplatná. Pražské Centrum pro spolujízdu je napojeno na síť podobných agentur v západní Evropě (asi 60 partnerů v SRN, Francii, Holandsku, Švýcarsku a Belgii) a může českým řidičům prostřednictvím těchto partnerů zajistit spolucestující na cestu zpět do Prahy.

 

I když se snažíme ulevit našim peněženkám, při cestování po Evropě bychom neměli zapomínat investovat do preventivního opatření, a to ochrany svého zdraví v podobě dobrého cestovního pojištění. Pro cestovní pojištění nemusíte nikam chodit, na internetu ho lze uzavřít během pár minut online. Najděte si své nejvýhodnější pojištění na internetu.

 

Centrum pro spolujízdu - Town to Town

E-mail: info@spolujizda.cz, Web: www.spolujizda.cz

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?