Chrti v nouzi

20. února 2013

Chtěla bych Vám trochu blíže objasnit problematiku adopce chrtů. Doufám, že všichni mají alespoň v malém podvědomí, co se aktuálně děje v greyhoundím světě. Jsme jednou ze zemí, která zajišťuje adopce vysloužilých dostihových chrtů do rodin, dočasných péči, jednoduše se jim snaží zachránit život.

 

 

Tito greyhoundi jsou především z Irska, Španělska a Anglie, kde jakmile přestanou vyhrávat závody nebo nedejbože utrpí nějaký úraz, se jich jejich "páníčci" zbaví. V těch lepších případech je odloží do dog poundu, kde už tyto potvůrky jen čekají na smrt (tuším je zde lhůta 2 týdnu, než je utratí, tomu se samozřejmě snaží zabránit nejen česká organizace chrti v nouzi. No a v těch horších případech je prostě přivážou někde v lese ke stromu, oběsí, nebo je zastřelí.

 

Chci tímto článkem i strašně poděkovat této české organizaci, kterou velice obdivuji. Dělají tak záslužnou práci! Samozřejmě když už se rozhodnete si adoptovat nějakého nosana, musíte navštívit jejich stránku http://www.chrtivnouzi.cz , kde jsou všichni nafoceni. Hned na začátku stránky máte chrty, kteří jsou jsou k adopci akutně! tzn.: že už jsou dlouho v náhradních rodinách apod. Musíte vyplnit formulář, na základě kterého se rozhodne, zda se bude uvažovat o tom, zda si budete moci adoptovat příslušného pejska.

 

Možná se Vám to zdá absurdní. Ale tito psi si zažili už tolik, že mají právo jít k člověku, který jim otevře celé své srdce a dá jim všechno, co bude moct. Pokud Vás vyberou, zaplatíte cca 4,500 tisíce, což je náklad na přepravu pejsků a základní veterinární péči a myslím, že tyhle peníze stojí za to někomu zachránit život! Rodiče mé známé si adoptovali krásnou greyhoundí slečnu jménem Gneeve.

 

Nejprve se velmi bála jakéhokoliv člověka (nikdo neví, co si musela protrpět)! Ale naučila se vycházet s našimi vipetími dětmi :). Jen má problém s nohou, což je následek závodění. Ale je to zlatý pes, který za každý projev lásky ukáže vděčnost a navždy Vám odevzdá svoje srdíčko! PROSÍM NEBUĎTE LHOSTEJNÍ! Navštivte stránku www.chrtivnouzi.cz, přečtěte si o osudech těchto dlouhých nosánků a zamyslete se, zda i Vy nechcete zachránit život právě jim!

 

 

 

Přidáno: 56 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?