Čím jsou odlišná krmiva pro psy s nadváhou?

23. listopadu 2015

Krmiva pro psy s nadváhou jsou určena pro čtyřnohé mazlíky se sklony ke zvyšování tělesné hmotnosti, obézní psy, starší psy nebo psy po kastraci. Jejich složení je uzpůsobeno sníženým energetickým výdajům a doplněno o látky napomáhající hubnutí zvířete.

Obézní pes – problém páníčka?

I když se s obézními psy na procházkách často nesetkáváme, neznamená to, že takoví nejsou. Ve většině případů bývá nadváha způsobena překrmováním zvířete a jeho nedostatečným pohybem. Sebelepší potrava, která je podávána v neadekvátní výši k fyzické námaze, vede k obezitě: u zvířat i u lidí. Důležitá je proto prevence a uvědomělost celé rodiny, která se o pejska stará. Nepřekrmujte svého psa. Pokud u něj sklon k nadváze nebo otylost pozorujete, zvyšte jeho pohybovou aktivitu a upravte složení krmiva.

Artemis Weight management

Zdravotní rizika spojená s nadváhou

Neduhy nadváhy jsou u lidí i psů obdobné. Zvýšená tělesná hmotnost má negativní dopad na kvalitu pohybového aparátu. Vede ke kloubním, oběhovým a dýchacím potížím. Výjimečné není ani poškození vazů, vychýlení páteřních plotýnek nebo záněty kloubů. Obézní psi trpí zhoršenou činností jater, dostavit se může jejich ztučnění. Častá je také zácpa a plynatost. Nadváha zvyšuje riziko cukrovky, znesnadňuje vyšetření psa veterinářem a případné chirurgické výkony (nutná je větší dávka anestetik). Další zdravotní problémy si lze plynule odvodit.

Brit weight loss pro psy s nadváhou

 

Krmivo pro obézní psy

Jedná se o speciálně upravené krmivo, jehož složky jsou chudé na kalorie, ale bohaté na vlákninu a L-karnitin, který napomáhá k redukci tělesné hmotnosti. Aminokyselina L-karnitin podporuje odbourávání tuků v těle. Má pozitivní vliv na ochranu srdečního svalu a díky schopnosti ovlivnit hladinu některých neurotransmiterů působí jako mozkový stimulátor (není proto divu, že L-karnitin je součástí řady doplňků stravy určených pro lidské konzumenty). Dostatečné množství vlákniny v krmivu pak napomáhá k pocitu plnosti pejska a jeho pohodlnému vyprazdňování.

 

Receptury lehce stravitelných krmiv

Krmiva pro psy s nadváhou neboli tzv. light krmiva jsou lehce stravitelná a doplněná o bílkoviny s vysokou biologickou hodnotou – při jejich konzumaci by nemělo docházet k neúměrnému zatížení jater a ledvin, jako tomu bývá v případě méně kvalitních komerčních krmiv. Nicméně i tato krmiva jsou na výběr v různých kvalitativních kategoriích. V neposlední řadě lze mezi nimi vybrat i taková, která jsou určena pro alergické psy a psy s citlivým zažíváním.

Při výběru krmiva se vždy vyplatí podívat se na etiketu s obsahem jeho surovin. Řídit se můžete též hodnocením nezávislých recenzentů nebo dát na doporučení specializovaného obchodu.

 

Arden Grange light pro psy s nadváhou

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?