Čím pod stromečkem potěšit kočičí příznivce? Kniha nezklame.

16. prosince 2013

Přinášíme několik tipů, které lákají k tomu, aby se člověk za studeného zimního večera zabalil do deky, na klíně nechal usadit svoji Micku či Mourka a začal listovat knihou, která zve do kočičího světa.

Letošní novinkou na pultech je optimisticky laděná kniha Kocour Bob od Jamese Bowena. Příběh o toulavém kocourovi a potulném muzikantovi, který si na živobytí vydělává v ulicích Londýna. Kniha je o silném poutu mezi zvířetem a člověkem a o tom, jaké to vlastně je stát denně na ulici, hrát pro kolemjdoucí a navíc se starat o nového čtyřnohého přítele.

 

Čekání na kocoura

Úsměvná i dojemná vyprávění o kočkách a jejich lidech nalezneme v knihách autorky Michaely Klevisové Čekání na kocoura (2012) či Kocour z Montmartru (2013). Příběhy koček se tu proplétají s příběhy lidí, které autorka trefně nazývá „kočkaři“.

 

Naše kočka Čičina

Sbírka povídek o úplně obyčejných kočkách Naše kočka Čičina (2011) pochází z pera Jany Stehlíkové. Kniha se začala rodit, „když tenkrát v noci řádil orkán Kyrill a u nás vichřice zhasla všechna světla v ulicích a domovech, seděla jsem tenkrát při svíčce s vyděšenou kočkou na klíně a začala psát…“. Kniha je o to zajímavější, že jejími ilustrátory jsou děti ze ZŠ v Batelově.

 

Domácí zvěrolékař se vždy hodí

Ve stejném roce vyšla i ojedinělá publikace Domácí zvěrolékař od Renaty Popelářové. Majitelé psů či koček se v ní seznámí např. s nejčastějšími diagnózami, radami, jak postupovat v domácím ošetření, informacemi ohledně očkování, s postupy, jak odčervovat, čistit uši či co dělat při úrazu či trávicích obtížích. V závěru je připojen i popis základních ošetřovatelských úkonů, vybavení domácí lékárničky a několik rad pro chování v ordinaci.

 

Jak kočky dokáží zasáhnout člověku do života

Báječným dárkem je i kniha Velká kočičí láska (2011), sestavená čtyřmi odborníky dle skutečných zážitků lidí, jimž do života zasáhla právě kočka. Paleta neobvyklých příběhů o lásce, věrnosti, kočičích instinktech či jejich šestém smyslu, jež dokládá, jaké působivé vztahy mezi lidmi a kočkami existují. Kniha je navíc doplněna množstvím nádherných fotografií a řadou odborných rad k péči o kočku. Zpestřením jsou i odpovědi na některé kuriózní dotazy majitelů.

 

Kočka živým inventářem knihovny

Neméně přitažlivé je i vyprávění vedoucí malé iowské knihovny Vicki Myronové o kocourovi, kterého k nim kdosi jako kotě vhodil do schránky na vrácené knihy. Tento skutečný příběh vyšel v roce 2009 pod názvem Dewey – Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět. Kotě se ihned stalo živým inventářem knihovny, ve kterém prožilo následujících 19 let. Svojí oddanou povahou ovlivnil životy mnohých lidí, ať už to byla postižená holčička na vozíku, osamělý starý pán, ale i samotná Vicki, které pomohl vyrovnat se ztrátou rodinné farmy, s manželstvím s alkoholikem, s váženými zdravotními problémy či s břemenem matky samoživitelky.

 

Kočka krásné, kočky nádherné

Milým potěšením je i nestárnoucí knížka fotografií a citátů Nádherné kočky (2008). Roztomilé a humorné snímky (focené jakoby skrze dveřní kukátko – technika „rybího oka“) od japonského fotografa Yonea Moruti jsou doplněny vtipně výstižnými výroky Pam Brownové. Z knihy pochází i tato ukázka: „Každou kočku, kterou si pochováme, si navždy poneseme ve svém srdci.“


Šťastné a veselé Vánoce přejí Miciny.cz!

 

Autorka: Iva Musilová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?