Čistil si už váš pes zuby?

17. září 2018

Až 4 z 5 psů starších tří let trpí onemocněním dásní, přesto 90 % majitelů je přesvědčeno o zdraví zubů a dásní svých psů. Na podporu dentální hygieny psů je zaměřen celosvětový program "Měsíc zdravého chrupu".

Stomatologické problémy domácích mazlíčků jsou často přehlíženy, přitom mohou vést k zásadním zdravotním komplikacím. První zjevnou známkou počínajícího onemocnění dásní u psů bývá trvalý zápach z tlamy. Hlavním příznakem onemocnění jsou zarudlé, zduřelé, případně krvácející dásně. Bolestivost v dutině ústní se projevuje změnou chování psa jako apatií, nechutí ke hře, zvýšenou podrážděností až agresivitou. Tyto příznaky bývají často nesprávně přisuzovány vysokému věku psa.

 Prevence nad zlato

Pro onemocnění dásní platí, že prevence je vhodnější než léčba, přičemž základem prevence je odstraňování neviditelného bakteriálního povlaku na zubu, nazývaného zubní plak. Hrubý povrch zubního kamene je prostředí, v němž se velmi snadno množí bakterie. Výskyt zánětů dásní je častější v případě existence zubního kamene. Zubní kámen se vytváří z důvodu přítomnosti zubního plaku. V ideálním případě by měli majitelé svému psovi čistit každý den zuby kartáčkem a tak bránit hromadění plaku a zubního kamene, které vyvolává periodontální onemocnění. Kromě kartáčků na psí zuby existují ještě další metody, jak odstranit plak a předejít vzniku zubního kamene třeba aplikace pomocí dětského gumového kartáčku na prst, nebo třeba mazáž dásní bavlněnou gázou

Možností je rovněž preventivní podávání funkčních dentálních pamlsků nebo kostiček, které mechanickou metodou napomáhají k čištění zubů a suplují kartáček. Je potřeba pečlivě sledovat složení, není pamlsek, jako pamlsek. Některé obsahují přírodní složky, které napomáhají udržet zoubky v dobré kondici a jiné mají funkční tvar, který dokonale obepne zub a pomocí okusování ho mechanicky psovi čistí. 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Koho se to týká?

Není možné jednoznačně říct, jestli vaše štěňátko bude trpět na dentální problémy, nebo bude mít po celý život zuby jako perličky. Je ale vědecky prokázán vliv plemenné predispozice. Týká se především menších plemen psů - typicky pudlů, trpasličích pinčů, malých kníračů, yorkširských teriérů, ale i řady jiných plemen. Naopak velká služební plemena touto chorobou obvykle netrpí. 

 

 Jak na zdravé zoubky

Pokud jste si všimli počínajícího problému se zoubky, je jednoznačně důležité nepodcenit ho a zakročit včas! Na trhu je nespočetně velké množství přípravků a produktů na čištění zubů. V této době si naštěstí můžeme vybírat jak přírodní produkty, případně požádat o pomoc veterinárního lékaře a ten kámen šetrně odstraní v ordinaci. 

U pejsků krmených syrovou stravou B.A.R.F. napomáhá udržet zravý a silný chrup třeba hnědá mořská řasa Kelpa, která se přidává denně do krmení. Je čistě přírodní a bohatá na vitaminy B, C, D, E a K. Z přírodních přípravků je to i dentální olejíček od značky Dokonalá Láska, vytvořen směsí esenciálních olejů přesně na míru našim čtyřnohým mazlíčkům. Přípravek se pejskům vmasíruje do tlamy, všechny přítomné látky tak proniknou do dásní a pozitivně ovlivní hojení zánětu. A nejen to, zlepší se i vzhled zubů.

Podívejte se na náš fotonávod, jak používat olejíček na zuby od značky Dokonalá Láska: ZDE 

 

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?