Co dávat psovi po operaci? Zkušenosti chovatele

27. listopadu 2015

Hovawart Jitky Havlíčkové si prošel citlivou operací. Nejdřív trpěl nechutenstvím a nechtělo se mu běhat. Jak je na tom s výživou a pohybem teď?

Našemu hovawartovi Bardovi bude v prosinci pět let. Je to miláček celé rodiny a zejména pak dětí neteře, jejíž rodina žije s námi ve společném domě.

Děti rády běhají s Bardem po zahradě, mají s ním přátelský vztah, a proto velmi těžce nesly, když náš pejsek letos na jaře onemocněl. Nebylo mu už delší dobu dobře a po sérii vyšetření se ukázal pravý důvod – měl zhoubný nádor na varlatech.

 

Měli jsme strach, jestli na tom bude jako dřív

V červenci prodělal operaci, dostal od veterináře léky a jako podpůrnou léčbu jsme mu nasadili různé bylinky a vitamíny.

A protože je velmi aktivní a pohyblivý a měli jsme strach, aby léčba nějak nepostihla také jeho pohybové ústrojí, doporučili nám známí želatinové kapsle Geloren Dog, které podporují tvorbu kolagenu a chrupavky a díky kyselině hyaluronové mají blahodárný vliv na pohybové ústrojí.

AktivniZvire.cz

Nejprve jsme tomu nevěřili, ale chtěli jsme vše zkusit, a tak jsme si tento potravinový doplněk pořídili a od léta jej Bard začal pravidelně užívat. Byli jsme velmi překvapení! Po operaci byl pejsek apatický, neměl o nic zájem, nechtěl běhat s dětmi jako dřív, spíš jen polehával, bylo vidět, že mu pohyb nepřináší radost.

 

Už běhá zase jako štěně

Ale po nějaké době užívání Gelorenu se jeho stav začal výrazně zlepšovat, navrátila se mu energie a chuť do života, dnes už běhá opět jako štěně a vůbec na něm není znát, že prodělal nedávno tak závažnou operaci.

AktivniZvire.cz

A největší radost má, když ho vždycky děti zavolají a jeho oblíbenou kostičku dostane od nich. Nejraději by snědl naráz celé balení, což samozřejmě nejde, ale je vidět, že kapsle jsou dobře ochucené a vyrobené tak, aby pejskům chutnaly a aby se jim dobře trávily.

 

Po operaci jsme museli změnit stravovací návyky Barda, z důvodu nechutenství přešel na jiné granule a masové salámy, na které si postupně zvykl, ale jeho oblíbené kapsle už mu měnit nebudeme.

AktivniZvire.cz

A neteř Tereza, když viděla, jak po nich Bard prospívá a jak se mu zlepšila vitalita, rozhodla se je pořídit pro jejich kokršpanělku Jessinu také. Takže od tohoto podzimu už máme doma dva spokojené pejsky a věříme, že budou dál dělat radost nám i dětem ještě dlouhé roky.

 

Jitka Havlíčková, Říčany

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?