Co je Ponožkový pes?

26. září 2014

Ponožkový pes je unikátní projekt, jehož úkolem je přiblížit dětem a široké veřejnosti pomoc asistenčního psa v životě hendikepované osoby a zároveň možnost být netradičně a osobně zainteresován na jejich výcviku. V projektu se počítá se zapojením základních škol ze všech krajů České republiky (cca 100 škol) a tedy více jak 3 tisíce dětí.

Děti budou v rámci výuky během září, října a listopadu vyrábět „ponožkové psy“ – jednoduché figurky z ponožek, které budou následně nabídnuty k prodeji.  Výtěžek prodeje půjde na výcvik asistenčních psů.

 

Očekáváme zapojení i některých mateřských škol, domů dětí a mládeže, zájmových sdružení a domů seniorů. K akci se již nyní připojuje mnoho dobrovolníků. Projekt počítá se zapojením několika předních designérů a textilních výrobců, kteří by vyrobili exkluzivní kusy, které by koncem kampaně byly vydraženy.

Ponožkový pes

 

Pro uhrazení výcviku jednoho asistenčního psa potřebujeme získat 2 tisíce ponožkových psů.


Mnoho dospělých i dětí má psy rádo a ví, že mohou také významně pomáhat lidem s postižením v roli jejich asistentů. Běžně je asistenční pes spojován s osobou nevidomou. Avšak speciálně vycvičený psí asistent může významně zkvalitňovat život i jiným skupinám. Např. psi, kteří dokáží signalizovat záchvatové onemocnění (např. epilepsii), označují zvuky neslyšícím, asistují lidem na vozíku nebo pomáhají zklidňovat děti při canisterapii a přispívat celkovému jejich dobrému psychickému i fyzickému stavu. Bohužel státem je hrazen pouze vodicí pes pro nevidomé, ostatní tuto podporu nemají. Právě na výcvik těchto pomocníků se již 5 let specializuje Pestrá společnost, o.p.s a celá kampaň je na ně zaměřena.

Ponožkový pes

 

Časový harmonogram kampaně Ponožkový pes:

  • Září 2014 – oslovení škol, mateřských center, seniorských spolků, zájmových výtvarných kroužků. Zahájení výroby ponožkových psů
  • Říjen 2014 – první příjem ponožkových psů a začátek prodeje v našem sídle a na partnerských místech
  • Listopad 2014 – kampaň v plném proudu
  • Prosinec 2014 – vyvrcholení předvánoční kampaně prodejem vánočních ponožkových psů, dražba vybraných psů
  • Leden 2015 – „psíkrálová“ sbírka, vyvrcholení celého projektu průvodem „tří psích králů“

 

Více informací najdete na stránkách www.ponozkovypes.cz.

ZAPOJ SE i ty!

Ponožkový pes

 

Ponožkového psa pořádá:

Pestrá společnost

Nezisková organizace Pestrá společnost, o.p.s.,

Adresa: Kučerova 809/11, 198 00 Praha 9, IČO: 28525973

www.pestraspolecnost.cz, https://www.facebook.com/Pestra.Spolecnost.ops

Pestrá společnost, o.p.s. se již od roku 2009 zabývá kvalitním bezkotcovým výcvikem (psi jsou umístění a vychováváni v přirozeném prostředí domácnosti, nikoliv v kotcích) asistenčních psů pro lidi se všemi druhy postižení. Provádíme výcvik vodicích, signálních asistenčních a canisterapeutických psů pro lidi se zrakovým, sluchovým, tělesným či kombinovaným postižením. Pestrá společnost má dvě základní priority – bezkotcový výcvik šetrný ke psovi a ohleduplný k potřebám klienta a dále individuální péči o klienta. Jsme zaměstnavatelem osob s postižením (více než 50% zaměstnanců), za což vlastníme ochrannou známku Práce postižených v rámci národního programu Česká kvalita.

Naše výroční zpráva je auditovaná, procházíme akreditací u Assistance Dogs Europe, ucházíme se o známku spolehlivosti Asociace veřejně prospěšných organizací.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?