Co je škoda u starších psů?

2. února 2012

Největší škoda je, že u nás pro starší psy není vůbec žádná zábava. Přitom starší pejsek by měl mít tolik lásky a mělo by se s ním tolik hrát jako když byl štěňátko. Mrzí mě, že nikde nejsou třeba pro starší severská plemena závody, pejsci se pak nudí.

 

 

Přitom i lidé říkají, že na stará kolena si chtějí ještě užít, ale proč musejí lidi odepírat toto užívání i psům? Někteří starší by se vyrovnali i mladým. Navíc mají zkušenosti. Vy byste se nešli podívat na závody ve spřežení, kde jsou starší pejsci? Všude v Čr se staví různé parčíky pro sportovce. Tím myslím ty stroje, co jsou možná i u vás v parku, za pár let budou rezavé a už se o ně nikdo nebude starat a nikdo na ně chodit.

 

To je jen teď, protože je to nové. Nebylo by lepší, kdyby místo toho postavili psí parčíky, kde by se dali i pejsci cvičit? Učit na prolézačkách, kde by byla i možnost správce, který by se staral samozřejmě o pořádek a také by byl vyškolen, aby nováčkům vysvětloval za symbolickou cenu, co a jak, jak naučit a jak se k pejsku chovat.

 

Asi je to jen idea, ale což by to nešlo? Já se svému pejsku hodně věnuji, chodím na dlouhé procházky, ne, jak někteří lidé pod barák nebo ujdou 100 metrů a pes je vyvenčen, což si někteří myslí. To já bych nemohl. Je to jak miminko, až na to, že místo řvaní občas štěká.

 

Je škoda, že na světě není víc schopných lidí, kteří se starají. Já mít prostředky a finance, pomáhal bych zvířatům hned, i lidem, pokud by to šlo. Kdyby to šlo, já bych chodil se psem všude. A vychovat se pejsek dá tak, aby nic nikde nevyvedl, jenže kvůli zbrklosti lidem je většina pejsků nevychovaná a tak nemužeme nic. Možná stáří otevře oči i vám, a když ne, asi jste jen propluli životem.

 

 

 

 

Přidáno: 40 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?