Co je vlastně psí sádlo?

16. března 2012

Téměř každý z nás se ve svém životě setkal s doporučením použít psí sádlo. Je to totiž velice účinný lék při nachlazení či dýchacích potížích, který znaly již naše prabáby a spousta z nich svým dětem a vnoučkům při nachlazení a kašli na hruď psí sádlo roztírala. Ale v dnešní době „pejskařů“, při veškeré péči a pozornosti, kterou svým mazlíčkům věnujeme, je opravdu možné, aby bylo v lékárnách psí sádlo volně k zakoupení?

Ano, je to možné. Nejedná se totiž o skutečné sádlo ze zvířete, ale velice účinnou bylinou mast. Realitou ovšem je, že název masti je inspirován dávnou skutečností, kdy se sádlo ze psů k léčbě používalo. Ovšem v dnešní době pes nepatří mezi jateční zvířata a proto se s kelímkem sádla ze psa v lékárnách nepotkáte.

 

Jak vzniklo psí sádlo

Historii psího sádla popisuje legenda o pastevci a horalovi z podhůří švýcarských Alp, Karlu Weissovi, který působil také jako lidový doktor a právě on byl tím, kdo zhotovil mast obsahující bylinné extrakty ze světlíku lékařského, měsíčku zahradního, eukalyptu, tymiánu obecného, jitrocele kopinatého, bezu černého, řebříčku obecného, violky trojbarevné, slézu maurského a přesličky rolní. A tím nahradil účinek do té doby jediné pomoci na problémy s dýchacím ústrojím - psí sádlo.

 

A jak tedy psí sádlo Dr. Weiss® funguje? Aplikuje se na hruď nebo záda pro zlepšení odkašlávání nebo kolem nosu pro uvolnění rýmy. Léčivé výtažky z bylin se uvolňují do včelího vosku v masti a pronikají snadněji do zevních vrstev pokožky, zvyšují tak prokrvení v oblasti hrudníku a usnadňují odkašlávání, zároveň hojí a hydratují pokožku. Mast je vhodná už od 1 roku věku.

 

A pozor! Mast se netestuje se na zvířatech, dokonce koupí této masti přispějete na aktivity a projekty Nadace na ochranu zvířat, která působí i u nás v ČR, a to od roku 1994. Jen nevím, co si myslet o obalu výrobku, na kterém je fotka krásného hafana.

 

Autorka: Jana Košková

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?