Co mi chce ten pes říct? Aneb jaké bylo setkání s koučem pro komunikaci se psy

29. října 2018

Na tuto otázku se zeptá několikrát za život snad každý majitel pejska. Pes na nás zvídavě kouká, ale my nevíme co by chtěl, co ho trápí. Není divu, i když je to parťák, stále jsme jenom dva rozdílné živočišní druhy. A mezidruhová komunikace přeci není možná. Nebo ano? Zeptali jsme se na to psí koučky Michaely Drábkové z Cloudless-life!

Možná jste si říkali, jak správně komunikovat se svým psem tak, aby mi rozuměl? O kolik by byl život jednodušší, kdyby nám dokázal říct, co se mu nelíbí, co potřebuje nebo co ho trápí. Kolik nedorozumění by se odstranilo a kolik problémů a zlozvyků vymizelo?

Tým Hello Sandy se setkal se psí koučkou Michaelou Drábkovou, abychom společně rozlouskli tuhle zapeklitou otázku. Posláním Michaely je, jak sama uvádí, pomáhat lidem a jejich psům ke zlepšení společného života. Není klasickým trenérem nebo výcvikářem. Je průvodcem k jednoduššímu a šťastnějšímu soužití se psem. To, co si člověk z individuálních hodin odnese, je kouzlo komunikace. A jak správně tušíte, ta je základem jakékoliv práce s čtyřnohým kamarádem.

První věc, kterou nám Michaela objasnila, bylo uvažování v přítomnosti. Psi, narozdíl od lidí, neuvažují v minulém, ani v budoucím čase. Jsou tady a teď. Jen si představte, jaký by byl život krásný, kdyby jsme nemuseli uvažovat, co zítra musíme dodělat v práci nebo ve škole. Takové myšlenky velmi ovlivňují náš život. A co víc, ovlivňují i našeho čtyřnohého parťáka, který je vnímá víc, než my sami.

Významnou část setkání Michaela věnuje práci se samotným člověkem. Pes je odrazem svého pána - slýcháváme od nepaměti. Něco na tom asi bude. Michaela hned po příchodu odhalila některé z problémů, které mám já se svým psem, který s námi absolvoval setkání. A měla pravdu. Můj nejistý postoj = smíšené signály ke psovi. Z toho plyne jediné - nejistý pes. Působením různých vlivů je náš postoj velice rozdílný a málokdy si jej uvědomujeme. Pes, jako smečkové zvíře dokáže různé postoje vnímat velice citlivě a okamžitě na ně reagovat.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Michaela Drábková pracuje s každou dvojící individuálně a na míru konkrétním potřebám. Nevychází z toho, co pejsek umí a v čem má nedostatky. Pracuje s oběma partnery. Asi by se spíš dalo říct, že samotného páníčka používá jako výchozí bod. Konkrétně to, jak je na svého psa naladěn, jak se psem člověk komunikuje, jak vnímá psovy reakce. Člověk se tedy nemusí bát, že by na setkání musel něco konkrétního s pejskem umět a předvádět. Své lidské svěřence třeba Michaela učí přirozenému postoji vůdce, který předchází již od prvopočátku mnoha problémům v komunikaci.

Cílem je fungovat s pejskem tak, aby měl možnost výběru. Tak, aby s námi chtěl zůstat tady a teď. Bez použití donucovacích prostředků nebo trestů. Možná si to ani neuvědomujeme, ale pes je výjimečné zrcadlo svého páníčka a pokud jej necháme, dokáže nám pomoci být lepším člověkem.

Zajímá vás víc o úskalích vztahu mezi psem a člověkem? Podívejte se na knihu Michaely Drábkové „Znaková řeč pro psy“ a nebo se s ní rovnou setkejte, stojí to za to.

Ukázka z knihy Znaková řeč pro psy

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?