Co psi opravdu chtějí na Vánoce

23. prosince 2020

Zkuste tento rok vynechat jako vánoční dárky pro vaše psy obojky, teplé oblečky nebo nové pelíšky. Ptáte se, po čem vaši psi skutečně touží? Budete se divit, ale odpověď na tuto otázku se nachází úplně jinde.

Možnosti zapojení

Pes nejvíce touží po pozornosti, kterou mu věnujete vy – členové jeho smečky. I když jste neustále zaměstnaní, nezapomínejte si najít čas na to, abyste mu věnovali trochu lásky. Nová studie ukazuje, že když psi hledí láskyplně do lidských očí, vezou se na vlně oxytocinu, který se často nazývá „hormonem lásky“. A ten nakonec proudí oběma směry.

Psí hrátky

Kdo by neměl rád hry? Podle výzkumu neurovědce Jaaka Pankseppa je hraní jedním ze sedmi základních emočních systémů. Panksepp se domnívá, že součástí hry je také hledání, a proto lze doporučit spoustu her, ve které jde o to, že váš pes bude pátrat například po své oblíbené hračce nebo pamlsku. Schovejte pár pochoutek po domě, a poté nechte vašeho psa, aby zaměstnal svůj citlivý nos a našel vytouženou odměnu.

Psychická stimulace

Většina majitelů chápe, že pes potřebuje minimálně jednou za den opravdu výživnou procházku, ale kolik majitelů se snaží podobně vytěžovat také psí mysl? Přitom takové zaměstnání mysli dokáže psa unavit stejně dobře – v některých případech ještě lépe, než procházka. Co je vzít na procházku a nechat je konečně očichat vše, co budou chtít poznat? Psi milují čichání, takže procházka, při které se právě na toto zaměříte, je ten pravý dárek pro vašeho psa.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Mražené psí dobroty

Hluboce zmražené pochoutky jsou skvělá věc, která přijde vhod během vánočních svátků, kdy se k vám hrne na návštěvu řada hostů. Proč zamrazit pochoutky do něčeho, jako jsou třeba hračky Kong?

Déle vydrží. A psa tím příjemně zabavíte, protože se samozřejmě bude snažit přesunout zmrzlé pochoutky z hračky do svého břicha. Kombinace kuřecího a hovězího vývaru (ideálně bez soli), malých psích sucharů, nakrájené kousky sýra či ovoce vašeho psa určitě potěší. 

Rada na závěr: dopřejte psu vlastní prostor, kde bude tuto chutnou směs z hračky dolovat.

Skutečné masové dobroty

Vánoce jsou také vhodným obdobím, kdy můžete vašemu psu dopřát trochu motivačního tréninku, k čemuž jsou masové dobroty ideální. Zkuste něco nového – čerstvá játra, trochu svaloviny, sušené maso… Uvidíte, že váš pes bude nadšeně spolupracovat.

Jak vidíte, vaši psi opravdu nejvíce touží po věcech, které nestojí skoro nic, a přesto jsou v měřítku vašeho spojenectví neocenitelné.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?