Co s koťátkem, když děti nastoupí do školy?

28. srpna 2015

A je to tady, za chvíli je zpátky školní zvonění a kolotoč vyzvedávání dětí a společných domácích úkolů. Pořídili jste své ratolesti o prázdninách kočičku? A co s ní, když teď všichni vyběhnou z domu? Poradíme vám pár tipů!

Jak zabavit kočku?

Přijdete domů a naleznete shozené záclony, roztahanou hlínu z květináčů, poškrábané nedávno kupované dveře a vaše rybička kdovíkam záhadně zmizela? Stop! Kočka není tank a i nezvedené kotě lze zabavit v rámci vašich možností. Záleží, kolik můžete investovat, nicméně šplhadel a škrabadel nikdy není dost. A úplně nejlepší jsou ty, co jsou nejvíce pod stropem, protože kočky zbožňují výšky. Při takovém šplhání si i obrousí drápky, takže pokud se pak čistě náhodně vyškrábou na garnýž, zase tak velkou škodu nenadělají.

 

Kdo si hraje, nezlobí.

Na trhu dnes najdete naprosto ohromné množství hraček, a jelikož koťata jsou hravá, je dobré jim toho pořídit co nejvíce. Oblíbenou zábavou jsou balonky s peřím nebo pískající malé chlupaté myšky. Samozřejmě i u koček nalezneme řadu interaktivních hraček, nemívají ale takový úspěch jako u psů. Pokud se kočka nedostane k vytoužené dobrotě rychle, záhy snahu vzdá a raději se jde slunit.

 

Čemu kočce zamezit?

Rozhodně je dobré kočku nenechat vládnout celým bytem. Vymezte jí jednu nebo dvě místnosti, kde umístíte její základní potřeby. Zajistěte jí dostatek místa k odpočinku i ke hře a pro jistotu odstraňte z dosahu květináče a potencionální nebezpečí, jako třeba akvárium s rybičkou. Rozhodně doma nemějte jedovaté rostliny! Kočky v dospělosti prospí během dne až 18 hodin – což sice koťata tak dlouho nevydrží, ale i tak je vysoce pravděpodobné, že bude kotě hodinku dvě ve vaší nepřítomnosti blbnout a pak usne. Před svým odchodem do práce a školy můžete také věnovat dvacet minut intenzivní hře s kotětem, což jej spolehlivě unaví a můžete tak dům opustit s větším klidem.

 

Netřeba se s kočkou loučit!

Rozhodně není nutné koťátko vypouštět na ulici, zbavovat se jej nebo jej chtít umístit do útulku. Útulky bývají po prázdninách právě z tohoto důvodu přeplněné a přitom to vůbec není potřeba! Kočka je úžasně samostatný, flegmatický a přizpůsobivý tvor a život s ní bude o sto procent lepší, jen tomu musíte dát šanci. Vy i vaše kočka to zvládnete! Šťastný začátek do nového školního roku!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?