Co se stalo kocourkovi?

5. ledna 2011

Tento příběh už jsem vyprávěla všude, nyní ho však chci povědět i Vám. Je totiž o malém kocourovi, kterého nikdo neměl rád, protože byl ošklivý- myslíte že tu začínám něco jako příběh o ošklivém kačátku? Omyl! Tento kocour totiž nebyl jen ošklivý, on byl i velmi zlý a žárlivý, no jednoduše ztělesňoval všechny pšatné kočičí vlastnosti.

Jednoho bouřlivého dne porodila mladá kočka malé, slepé koťátko. Ona však byla velmi mladá a vběhla na silnici bez rozmyšlení, poté jí přejelo auto a ona umřela. Celý incident však viděl i náš malý kocourek, kterému to bylo velice líto a tak se toulal hladový a osaměly po špinavých ulicích velkoměsta. Jednou, až vyrostl našel kočičí čtvrť , kde se schovavali největší kočičí banditi těch dob viděl tam nejen Kočkozuba, ale i nejobávanějšího Kolema( říká se o něm, že vlastně není živý, ale že je z nějaké hmoty a je neporazitelný!)

Od kočičích zlodějů se toho mnoho přiučil a tak se vydal do města ukrást nějaké jídlo. Zanedlouho se z něj stal známý kočičí bandita, kterého znal každý řezník. Něco v jeho srdíčku mu však chybělo...něco co cítil když viděl svou maminku ještě jako malé koťáko...byla to láska! Řakl si, že opustí kočičí čtvrť a vydá se hledat něco jiného a nového. Když dorazil na okraj vesničky, ihned uviděl krásnou elegantní kočku s hnědými flíčky, která si vykračovala po okraji silnice. Kocourek k ní přišel a zeptal se jí, kde je a kde by se tu mohl schovat.

Sice byl špinavý a neohrabaný a zlý, ale ona flekatá kočička v něm viděla něco osobitého a laskavého a tak mu slíbila, že mu pomůže sehnat nějaké jídlo a přístřešek. Zjistil, že Micka bydlí v lidském obydlí, takže mu pravidelně donášela menší porce ze svého talířku. Po nějakém čase poznal i ostatní, ale jelikož Micku jen obíral o jídlo a jinak byl hrubý a ošklivý, nikdo ho neměl rád a neměl žádné kamarády. Seznámil se však se starým kocourem, který mu vysvětlil, že se chová špatně a že by měl být milý alepsoň k Micce, která se k němu zachovala velmi hezky přesto, jako nezdvořilý byl. Náš kocourek zjistil že má Micku moc rád a že by se jen přece měl snažit být lepším kocourem, a tak pravidelně chodil za starým kočičákem, který ho učil správným kočičím způsobům, ladné chůzi i vysokým skokům na sousedský plot. Mezitím Micka pozorovala, jak se z kocourka stává pravý gentleman a postupně si ho oblíbila...

Nakonec si kocourka oblíbil i zbytek koček z vesnice a našel si spoustu kamarádů. Jednou se mu však zastesklo po Micce, kterou už dlouho neviděl, a tak si řekl, že zajde do jejího domu, podívat se, co s ní je. Tak se potajmu vkradl do domu, ale bohužel ho spatřila Micčina panička a ihned začala křičet:,,ÁÁ! Zase je tu nějaká ošklivá toulavá kočka! Pepo, pojď sem, ihned s tím něco udělěj!" To však ještě nebohý kocourek netušil, že zpoza rohu se vyřití rozčilený člověk s lopatou v ruce a začne ho honit po celém domě. Jako zázrakem se kocourkovi podařilo utéct, ale nevzdal se a šel Micku hledat dál. Po několika krocích uslyšel tivhé mňoukání a poznal Micku, rozeběhl se tím směrem a co neviděl! Micka ležela v příkopě a měla zraněnou tlapku! To né! 5ekl si kocourek, vždyť dopadne jako maminka, rychle si jí položil na hřbet a odnesl ke starému kočičákovi, ten však řekl, že s tím nemůže nic n¨dělat, že léčit umí jen lidé. Tak kocourek pospíchal s Mickou na zádech k jejímu domu, opatrně ji položil na práh a tlapičkou začal škrábat na dveře. Otevřel onen zlý člověk s lopatou, ale jakmile uviděl Micku na jeho tváři byl vidět úsměv, hned se ale zachmuřil a vzal Micku dovnitř. Po několikadnech se kočička uzdravila a její páničci dovolili kocourkovi žít s nimi. Konečně měl vše o čem snil: domov, lásku i kamarády.,,Maminka by byla určitě ráda" spokojeně si pomyslel, když ležel ve svém pelíšku vedle Micky.

Po několika měsících se jim narodila koťátka a ty spolu vychovali jak jen nejlépe uměli a i když jim některé sebrali lidé, jedno si nechali: malého kocoura, kterého pojmenovali Uličník, pro jeho nesmírně dobrodružnou povahu...
Co že Uličník prožíval za dobrodružství? Ale to je už přeci jiný příběh ;).

 

Přidáno: 65 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?