Cukroví pro koně?

21. prosince 2017

Každý správný koňař se jistě těší na vyjížďky ve sněhových závějích, na promrznuté prsty a větrem ošlehané tváře. A dozajista také na Štědrý den se svým koníkem! Pokud chcete svému býložravci udělat nefalšovanou radost, máme pro vás pár tipů na vánoční cukroví!

Co tam dáme?

I když vás to možná překvapí, všechny recepty na koňské dobroty jsou založeny na stejném principu. Základem je obilovina, nejlépe mleté ovesné vločky. Dalším nečekaným komponentem je ovoce a zelenina. Volíme dle toho, co má koník raději. Překvapivě budeme dále potřebovat něco, čím vločky a rozmixované vitamínové bomby spojíme. Dobře může posloužit kupodivu med nebo cukrová melasa. Co už je čistě dle vašeho uvážení je přídavek bylinek popřípadě koření jako například anýzu. Může být a nemusí. Vytvořte jednolitou, tvarovatelnou hmotu a můžete péct.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Trouba v plném provozu

Většinou se koňské dobroty pečou cca půl hodiny na 180°. Koňské zuby to zvládnou, my lidé pak máme šance o poznání menší. Těsto můžete obměnit rozmačkaným banánem nebo přídavkem lněného semínka. Máte-li strach, jak začít, můžete hrudky naházené lžičkou na pečící papír zprvu jen spíše sušit.

horse-cookies.jpeg

Vychytávky léty vymakané

Kdybyste náhodou chtěli být einsteinovitější než Einstein, můžete zkusit několik inovací. Místo cukrového pojidla lze použít namočené otruby, pokud se rozhodnete vylepšit cukroví něčím pokrokovým, raději nepoužívejte ani prášek do pečiva ani koření. Dobrým tipem je nechat dobrotky odležet alespoň do druhého dne. Že by vám je sežral někdo jiný, třeba pes, je málo pravděpodobné, tyto dobroty jsou opravdu dělané na koňský chrup.

Na co si dát pozor

Ať se již rozhodnete pro jakkoliv velkou první pokusnou várku, myslete pořád na to, že jde tak či tak o jádro a nepřekrmujte cukrovím koně, pokud mu ještě hodláte večer dát klasicky krmení. Většinou si většího rozdílu, že podáváte jinou mlsku než jindy, koníci ani nevšimnou a ochotně cukrovinky zbaští. Jen pokud hledíte na ekonomiku věci, vězte, že pečení cukroví pro koně příliš ekonomické není a děláte to hlavně proto, že svého koníka tak moc zbožňujete. Pokud mu chcete dopřát do cukroví kvalitní bylinky, med nebo třeba echinaceový olej, trochu se vám to pečení prodraží. Na druhou stranu, v čase vánočních svátků, v čase míru, pohody a lásky, se taková snaha vyplatí!

horse-zima.jpg

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?