Cvičení a zabavení Vašeho psa doma i v přírodě

14. prosince 2011

Každý den chodíte na ty samé procházky, kde pes má pořád stejné pachy a psy?Nebo pořád dokola cvičíte základní povely? Zkuste, aby jakýkoliv výcvik základní poslušnosti nebo jiného sportu byl vždy pro Vás i pro psa zábavný.

 

 

Například povely "sedni","lehni",vstáň," ke mně" a zůstaň můžete každý den spestřit nějakým trikem. Triky není myšleno například nějaké složité dogdancingové prvky, které se skládají do speciálních sestav. I když pokud se se svým psem účastníte závodů dogdance, můžete si vymýšlet jakékoliv cviky a triky, které je možné použít na taneční ploše.

 

Pokud ale máme pejska, se kterým se na žádné závody nechystáme a chceme ho jen zabavit, můžeme volit jakékoliv triky. Můžete také třeba cvičit s různými rekvizitami. Například můžeme zkoušet prolézání obručí či tunelem nebo zkoušet napodobeniny různých cvviků dogdancingu, které ale v závodní sestavě nevyužijeme.

 

Třeba otevři/zavři dveře, zhasni, ukliď si hračky, hledej nějaký předmět, který jsem ti schoval a lze si vymyslet spoustu dalších triků, se kterými se zaručeně Vy i váš pejsek pobavíte. Co se týče o zmiňovaných procházkách a hrách venku a v zahradě platí to samé pravidlo. Obyčejná procházka, na které se neděje nic zajímavého Vás i psa jistě brzy přestane bavit.

 

Zkuste si procházku udělat pestřejší a zabavit tak vašeho psa. Například pokud jdete na procházku do lesa můžete využít třeba spadané kmeny stromů, na kterých pes může balancovat nebo je přeskakovat, trochu napadaného listí, pod které mu můžete schovat jeho oblíbený pamlsek či hračku.

 

Pokud jdeme jen například na obyčejnou procházku do parku můžete zde udělat něco podobného. Pokud je zde například alespoň trochu stromů, můžete se mu schovávat a on vás pak bude muset hledat a nebo třeba můžete i v určité míře využít schovávání pamlsků a to tak, že psovi pamlsek nebo hračku schováte třeba za lavičku nebo za strom a dáte mu povel, aby ji mohl najít.

 

V zahradě můžeme využít také mnoho možností jak zabavit psa. Nejčastější hry na zahradě jsou aportování, přetahování a různé sportování. Co se týče ostatních činností v zahradě, můžeme například využít prádelní šnůru, na kterou pověsíme barevné pentle sahající až k zemi a pes pak jimy může procházet, což mu pomůže překonávat strach z neznámých věcí a podmětů.

 

Dále může mít vlastní pískoviště s pískem, kde se může bezstrestně vyhrabat, můžete také vymýšlet různé typy obyčejné hry s míčem. Nápadů je opravdu hodně a je jen na Vás jak je využijete. Co se týče triků v zahradě, můžete dělat také spoustu.

 

Já na zahradě trénuji dogdancing sestavy, ale vy jsem samozřejmě můžete učit jenom pár jednoduchých triků jako je například jednoduché a základní provedení cviku válej sudy nebo třeba balancování (pes má na čenichu sýr, salám či jeho jiný oblíbený pamlsek a musí ho na čenichu udržet do té doby, než mu dáte povel: chyť, aby ho mohl nadhodit a chytit do tlamy).

 

Tak zkuste psa jakkoliv zabavit a uvidíte, že život, který spolu budete prožívat v tomto novém světě bude mnohem zábavnější než ten, který jste žili předtím.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?