Dárek za vysvědčení - kotě?

8. června 2015

Vaše dítě má dostat, nebo už dostalo vysvědčení přesně dle vašich nejlepších představ? A čirou náhodou by si přálo mít nějaké zvířátko? Odměna je jasná. Teď už jen vybrat jaké. Psa ne, s tím se musí chodit na vycházky. Na ptáky jste alergičtí a myší, hmyzu či plazů se štítíte. A vítězem se stává…….KOČKA!

Kočka je živý tvor

Kočka je živý tvor a jako každý takový tvor má své potřeby. Jí, pije, vyměšuje, spí a vyvíjí aktivitu. Na to je třeba dopředu myslet. Bude potřebovat pelíšek, kočičí záchod, misky na potravu a pití, případně hračky, škrabátka, prolézačky a kšíry s vodítkem. Toto minimum vám významně pomůže ochránit majetek a nervy.

 

Dítě musí vědět, jak zacházet s kočkou

Pořídit si do domácnosti živého tvora je velká zodpovědnost. Je třeba dítě seznámit s tím, jaké má kočka potřeby a jak by s ní mělo zacházet. Kočka je roztomilá a krásně se s ní mazlí, ale potřebuje vaši péči každý den. Nelze ji nakrmit jen, když si vzpomenu, nebo při opadnutí zájmu odložit do poličky. Také s kočkou nelze házet, vytahovat ji za ocas jako „jojo“ a podobně. Kočky by letecký výcvik neocenily a po zásluze by „zaplatily“. Nemůžeme se potom na kočku za škrábance a kousance zlobit.

 

Jak může péče o kotě pokračovat

Pokud své ratolesti dopředu nepřipravíme na jejich povinnosti spojené s vlastnictvím kočky, může to skončit trojím způsobem. Uvědomělí a přírodu milující rodiče se o zvířecího člena rodiny postarají místo dítěte. Uvědomělí rodiče s nedostatkem času zvíře vrátí, odkud si ho pořídili. Neuvědomělí rodiče zvíře nechají svému potomkovi i přes špatné zacházení. Což má za následek úrazy lidí, špatný stav kočky a v nejhorším případě i úhyn zvířete.

 

Dobře si pořízení kočky rozmyslete

Na závěr bych poradila, kde případně kočku sehnat. Kotě lze pořídit u chovatelů koček s PP (velká investice), či ho dostat zadarmo z „pouliční směsi“. Chcete-li se vyhnout učení a péči o malé koťátko, můžete zkusit získat kočku dospělou, třeba z kočičího útulku. Jen je dobré prověřit si „historii“ a zdravotní stav kočky. Pokud je ovšem touha dítěte po zvířátku pravděpodobně jen nejnovější rozmar, pořiďte mu raději obyčejného plyšáka, nebo jeho vylepšenou verzi na baterky, která později nebude trpět a bez obtíží a psychické újmy se jí lze zbavit.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?