Dárky od Ježíška

26. prosince 2011

Včera, jak každý jistě ví, byl Štědrý den. Slavila ho snad každá rodina v ČR, troufám si říct i ve světě. A i my si tuto slavnost nenechali jako každý rok ujít. Ve čtvrtek jsme koupili kapříka, který plaval u nás doma ve vaně, ale já se ho bál.

 

 

V pátek jsme museli kapříka Pepíka ... No, vy víte co. Z pátka na sobotu nám ježíšek v noci nachystal na stole v obýváku stromeček. Stromeček máme každý rok snad až na jeden rok umělý. Letos je úplně nový, protože ten starý je rozbitý. Vždyť nám sloužil dobrých 45 nebo 50 let. Tento nový je z Polska a i když trochu opadává, tak je suprový.

 

Zdobí ho barevná světýlka a barevné ozdobyčky všeho druhu, jsou tam k mání ozdobičky z medu, z čajových pytlíků, ale taky úplně obyčejné kupované. Taky nesmím zapomenout na těch pár řetězů, co tam je taky.

 

V sobotu se koukalo celý den v telce na pohádky, a taky jsme byli venku si hrát, Ale bez sněhu to nebylo ono. Doma zatím vrcholily přípravy na večeři, ale to už jsme moc napřed. Nejprve se dopoledne chystal oběd, což byli knedlíky s jahodama, a po obědě se pekly dva štrůdly. To je naše tradice.

 

A odpoledne se chystala večeře, kterou měl tvořit kapr a brambory. Kapra jsem odpoledne svlékli z kůže a položili na pekáč, trochu jsme ho okořenili a šup do trouby. A my zatím k telce na pohádky. Když už byl kapr udělaný, šla se panička připravit k večeři a no vlastně celá rodina se připravovala.

 

Já zatím poslouchal, jestli už přišel ježíšek. Nevím jak on to dělá, ale já ho nikdy neslyším a nevidím. Když všichni byli připraveni, mohla se podávat ta večeře. Teď jsem se začal modlit, ať se nikdo neudusí. nakonec to dobře dopadlo a mohlo se umývat nádobí. Po umytí nádobí hlava rodiny vešla do obýváku a zjistila, zda už u nás byl ježíšek.

 

Když to zjistila, tak zazvonila na připravený zvoneček a my vešli ke stromku. Tuto chvíli máme s paničkou nejraději, ale to rozbalování nás už moc nebaví, leda, že by to bylo věčný a zastavil by se čas! A co jsem vlastně dostal! Botičku z bůvolí kůže a k tomu dvě kostičky. Moje nejoblíbenější pamlsky. DÍKY JEŽÍŠKU!

 

 

 

Přidáno: 52 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?