Dášenčiny pohádky pro malá štěňátka aneb jak si správně vybrat kamarády

18. září 2010

Pro každého pejska jsou nejdůležitější dvě věci, správně si vybrat psí kamarády a stát se velitelem domácí smečky.

To první je trochu snazší, i když pejsek občas může přijít k i k nějakému šrámu či zranění. To druhé nastane dlouhodobým vývojem a je to pěkná psí věda....

 

Takže slovo má Dášenka: "Kamarád je ten, s kým si můžete pěkně po pejskovsku pokecat, má rád stejné psí vůně a lítá s vámi o vycházkách a noruje a objevuje a vůbec. Pokud se vám ten kamarád najednou začne dvořit, šťouchat do vás čumákem a snažit se sbližovat víc,pozor. Chce se stát vašim psím manželem. Je jen na vás, jak ho usměrnit, vybafnout na něho, popřípadě ho zlekha kousnout
do ucha.Manžel,to je závazek. Lepší je mít svého psího rytíře, ten vás chrání a brání vaši zástavu celou svou psí duší a hlavně ,nemáte ho doma v pelíšku........!!"

 

Dášenka si vybírala své psí kamarády zcela pragmaticky. Žádný nemohl být svým vzrůstem a výškou větší než ona, tak aby si mohli pěkně koukat z čumáčku do čumáčku. Chápejte, Dášenka byla na nízkém podvozku.

 

Než našla toho pravého, seznamila se taky s jedním vlčákem a berňačkou. Ale vlčák ji dokonce pokousal, nevěděla ani proč, vždyť mu jen řekla, že by měl víc dbát na hygienu.Smrdělo mu totiž z tlamy. Tehdy to byl bolestivý zážitek, strachy se počurala a poblinkala a pan doktor říkal, že měla veliké štěstí. Maminka jí koupala, mazala smrdutou mastičkou . Vypadaly jí chlupy, ale nové narostly a každého vlčáka obloukem s maminkou obcházely.

 

Berňačka byla sice přátelská, ale jediná hra, kterou spolu mohly holky hrát,byla na auta pod mostem, přičemž Dášenka byla tím autem a když pořád běhala pod tím berňačtiným mostem,tak ji to přestalo bavit a bolely ji nožičky.

 

A pak se objevil on, rytíř jejího srdce. Jmenoval se Sam a byl to špic. Věkově, váhově a výškově zcela vyhovoval. Sam měl svou maminku, pro Dášenku to byla teta Draha. Teta Draha měla jen malou chybičku,občas měla více "volume" ( zkrátka trochu popíjela ohnivou vodu). A tak začaly neuvěřitelně krásné vycházky, Sam ve špici smečky jako správný špic a rytíř. Každému štěkotem oznamoval, že ve smečce, která ho následuje ,je dáma jeho srdce a ať si všichni na něho dají pozor! Chvilku si vždy sedli v parku a teta Draha vykládala mamince opakující se příběhy a maminka poslouchala a Samík s Dášenkou si hráli. A když přišli domů, tak se vždy maminky vyptávali, kolik zase teta Draha měla volume, ale maminka smutně řekla, že teta Draha za to nemůže,protože kromě Samíka nemá nic, co by ji v životě těšilo.

 

Byly to krásné chvilky, než Samík onemocněl. Dostal nemoc od cukru,cukrovku a teta Draha mu musela píchat inzulín. A pak se ho Dášenka ujala, protože už hůř viděl a začala ho chránit ona. Chodili stále pomaleji a opatrněji, Samík byl často unavený a pak odešel do psího nebe. Dášenka ho často vyhlížela, ale žádný jiný vhodný rytíř se už neobjevil. A protože Dášenka už byla starší dáma, tak už chodila jen s maminkou sama.

 

Ještě se objevil jeden puberťák v sousedství, jmenoval se Bad, ale maminka mu říkala Kájínek, protože pořád utíkal. Ale ten se chtěl hned stát Dášenčiným manželem,takže manžely ZÁSADNĚ NEBRAT!

 

Přidáno: 75 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?