Děti v trvalé společnosti psa si více věří!

5. února 2016

Před tisíci lety si chytrý človíček podmanil psa. Ať to již bylo proto, že se cítil sám nebo si přál mít loveckého parťáka, byl to ten nejlepší počin všech dob. Víte vlastně, v čem všem je pes prospěšný? Určitě ani netušíte, jaký poklad máte doma!

1. Není alergie jako alergie

Vědci ověřovali, jak je to u dětí s alergií na zvířata možnostmi jejich řešení. Bylo tak zjištěno, že ačkoliv nemohou mít takto trpící děti doma téměř žádného mazlíčka, pokud jim rodiče psa dovolí a seženou psí rasu, nevyvolávající alergii (bišonek, jorkšír, irský pšeničný teriér), jejich celková alergie na ostatní zvěř se i díky tomu zmenší nebo dokonce zmizí!

 

2. Děti, pes a psychika

Že je pes balzámem na lidskou duši asi netřeba zmiňovat. Bylo ale oficiálně prokázáno, že má více než terapeutický význam pro dětskou duši! Děti s možností trvalé společnosti psa jsou vyrovnanější, více si věří. Dokážou lépe snášet životní problémy, jako například rozvod rodičů, hádky a neshody s přáteli.

 

3. Zívám já, zíváš ty

Připadáte-li si někdy trochu osamělí, zkuste se podívat na svého psa a zívnout. Padesát procent všech psů po vás gesto zopakuje – jak se ukázalo, mají psi schopnost vcítit se do pocitů druhých.  Zkrátka už jen naučit psy mluvit.

 

4. Nezaostává ani rakovina

Ačkoliv bohužel ještě čtyřnozí přátelé nejsou tak daleko, aby tuto zákeřnou nemoc dovedli léčit, dokážou alespoň zmírnit negativní vlivy, jaké na člověka má například chemoterapie. Na pozorovaných pacientech, kteří měli celou dobu kontakt se psy, bylo pozorováno rychlejší uzdravení.

 

5. Pes je zkrátka medik

A co si budeme povídat, vůbec celá ta canisterapie, služební psi, psí spřežení, slepečtí psi, psi na vyhledávání min, záchranářští psi a všichni tihle, si zaslouží velký němý úžas za všechno, co pro nás dělají. Kdybychom chtěli podrobně probrat všechna pozitiva, která na nás mají psi, četli byste tento článek ještě zítra.  Musíte se nicméně spokojit s těmito pěti body, dokud vědci oficiálně nevypustí pár dalších převratných zjištění!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?