Divocí koně se stěhují z Milovic do Prahy

1. dubna 2016

Před rokem byli v Milovicích do prostoru tamního bývalého vojenského prostoru vypuštěni divocí koně, přesněji stádo čítající čtrnáct koní. Dnes už je jejich stádo, díky narozeným hříbatům, početnější. Zdá se však, že dny divokých koní v Milovicích jsou sečteny. Mají se totiž již brzy stěhovat do Prahy.

Divocí koně najdou nový domov v pražské Stromovce

Jak se nám podařilo zjistit, je už na pražském magistrátu připraven ke schválení projekt s názvem „Divocí koně se valí do Prahy“. V rámci tohoto projektu, na jehož realizaci jsou už vyčleněné potřebné finanční prostředky, se ještě letos počítá s přesunem stáda divokých koní z Milovic právě do Prahy.

To nás samozřejmě zaujalo. Proto jsme se vypravili na pražský magistrát, abychom pro vás zjistili další podrobnosti tohoto jistě pozoruhodného koňského projektu.

Divocí koně do Prahy rozhodně patří, vždyť na jejím území žili již před dvaceti tisíci lety, jak to dokládají archeologické nálezy,“ řekla nám pracovnice odboru životního prostředí a ochotně přidala další informace. „Podařilo nám ve spolupráci s vědci a odborníky vytipovat nejméně tři lokality, které jsou pro umístění stáda divokých koní jako stvořená. Jde o především o Divokou Šárku, širší okolí Hostivařské přehrady a Stromovku.

Finální volba nakonec po zralé úvaze a zhodnocení všech pro a proti padla na Stromovku. Jednak je v centru města a tedy dopravně snadno přístupná. A jednak ušetříme nemalé finanční prostředky za údržbu zeleně, protože veškerou trávu a stejně tak náletové dřeviny budou ve Stromovce spásat divocí koně. Blízko je taky Vltava, ze které koně mohou kdykoliv pít.“

Na naši další zvědavou otázku, zda se počítá do budoucna s tím, že by se divocí koně mohli volně pohybovat nejen po Stromovce, ale i po celé Praze, nám úřednice odpověděla: „Samozřejmě, tráva neroste jenom ve Stromovce, takže by ji koně mohli spásat i na jiných místech. Takové využití zelených ploch ve městech je určitě efektivnější, než jejich sečení sekačkami, nehledě na problémy se zpracováním a uložením biomasy, která tímto sečením vzniká.

Počítáme samozřejmě s tím, že pro koně budou vybudovány speciální podchody či nadchody přes frekventované komunikace. Tam, kde nebude možné vybudovat ani nadchod, ani podchod, budou namontovány speciální koňské přechody s chytrými semafory. Ty vždy, když se kůň přiblíží k vozovce, samy zastaví provoz a umožní koním bezpečně přejít na druhou stranu.

Jsme přesvědčeni o tom, že se divocí koně v Praze rychle zdomácní a stanou se tak, vedle Hradčan a koní Převalského v pražské ZOO, další světovou kuriozitou hlavního města.“

Tolik informace z magistrátu hlavního města.

 

Nezdá se vám to trochu uhozené?

Naštěstí je dnes ale apríl. A tak divocí koně samozřejmě zůstanou tam, kde jsou, v Milovicích, kam se za nimi můžete vypravit třeba o prázdninách.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?