Divocí koně v Milovicích

28. ledna 2015

Právě dnes budou v Milovicích na Nymbursku do volné přírody vypuštěni divocí koně. Tento projekt má bývalému vojenskému prostoru v Milovicích vrátit přirozenou rovnováhu.

Dnes bude z Británie co Milovic na Nymbursku dopraveno celkem 14 divokých koní. Ti budou vypuštěni do volné přírody. Divocí koně patří v Čechách k původním živočišným druhům. Bohužel byli v minulosti vyhubeni člověkem.

Projekt návratu divokých koní má bývalému vojenskému prostoru Milovice vrátit jeho přirozenou rovnováhu. V tomto roce by ke koním měli přibýt i pratuři, a eventuelně i zubři.

Krajina v Milovicích je od odchodu sovětské armády v 90. letech ohrožena zarůstáním agresivních bylin a dřevin. Proto je návrat divokých koní jednou z nejvýznamnějších událostí pro ochranu přírody v České republice.

Podle archeologických nálezů se na území střední Evropy, tedy i ČR, nacházeli divocí koně již v době neolitu, tedy 4700 až 3700 let před naším letopočtem.

První měsíc budou divocí koně, nazývaní také jako kelstký pony či exmoorský pony, v aklimatizační ohradě o velikosti dvou hektarů. Poté budou vypuštění na pastvinu o velikosti 40 hektarů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?