Dnes začíná Mistrovství světa v závodech psích spřežení

24. ledna 2017

V době od 24. ledna do 1. února 2017 se koná prestižní Mistrovství světa federace IFSS on-snow, tedy závody psích spřežení. Českou republiku reprezentují 3 závodníci a 7 špičkových psů. Věříme, že v Kanadě naváží na své podzimní úspěchy, kdy na mistrovství Evropy jednoznačně zazářili.

Právě dnes startuje v rezervaci Haliburton Forest program mistrovství, kterého se účastní celkem 11 týmů z celého světa. Mezi nimi nesmí chybět reprezentanti České republiky v čele s Michalem Ženíškem.

Michal Ženíšek je vítězem loňského Mistrovství Evropy ve scootru a štafetách, ale také vítězem zimního etapového závodu Border Rush 2015 a vítězem etapového canicrossového závodu v Alpách "TDM" z roku 2014.

Dalším z českého týmu je Michaela Srchová - vítězka štafety v canicrossu Mistrovství Evropy v Novém Městě 2016 a vicemistryně Evropy Savalen ve skijöringu 2016. Třetím z týmu, který hájí české barvy je mistr republiky ve čtyř-spřeží, bronzový medailista z mistrovství Evropy v Anglii 2016 a mistrovství světa v Německu 2015 - Jiří Mencák.

 

Do přípravy jsme dali všechno!

Součástí kanadského mistrovství světa jsou etapové závody, štafety i závody s hromadným startem. "Do přípravy jsme dali všechno, snažili jsme se nepodcenit žádný detail." uvedl Michal Ženíšek.

Ženíšek a Srchová se zúčastní závodu ve skijöringu. Jiří Mencák pak pojede jízdu se psím spřežením (tzv. mushing), kde je velmi důležitá především vzájemná souhra mezi psy a musherem. "Základním předpokladem úspěchu je výborná kondice, připravenost psa a jeho chuť do práce." doplňuje Mencák.

Pravidelný a cílený trénink dostane psy do dobré fyzické kondice. Tréninky se zaměřují na výdrž a vytrvalost, ale také na akceleraci a rychlost. Před závody psi trénují až 5krát týdně.

 

Perličky o české výpravě:

Běžná výbava mushera má hmotnost 2 kg.

Česká reprezentace s sebou do Kanady veze 10 párů lyží, 10 zavazadel pro závodníky a pouze jedno pro psy, 7 přepravních bodů.

Příprava na závody znamená pro psi týdně naběhat až 100 km.

Jeden z nejlepších psů na závodech bude pes Kvap Michala Ženíška, kříženec evropského saňového psa a aljašského husky.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?