Dobrmani v nouzi – smutné osudy psů

8. března 2016

V dnešní době, kdy má domácnost průměrně dvě děti a dva psy i více, se ale na druhou stránku ocitají zvířata velice často v nouzi. Na jedné straně je ochránci zvířat zachraňují. Na druhé straně je lidé týrají, bijí, odkládají do útulků a v horších případech jsou schopni je vypustit na ulici nebo kdekoliv přivázat a opustit? :(

Děti dostávají pejsky za odměnu ve škole, ale i z pouhého rozmaru. Pokud se jim líbí plemeno, které je zrovna v oblibě. Dospělí si pořídí roztomilé štěňátko, které pak roste jako dříví v lese. Časem člověk zjistí, že na pejska nemá tolik času. Nedokáže ho ani dobře vychovat, natož pak v dospělosti zvládnout.

A co teď s pejskem?
Přijde rozčarování, pejsek je doma nadbytečný a v dobrém případě mu jeho majitel hledá nový domov. I tak se ale stává, že nevybere dobře. Pejska momentálně nikdo nechce a pes tak končí na zahradě v kotci, na řetězu, kde si ho nikdo nevšímá. Tam pejsek strádá, jak fyzicky tak i psychicky. Další možností je, že pejsek skončí v útulku. V útulku pes mnohdy pobývá i několik let, když nemá to štěstí a někdo ho adoptuje. Jedním z plemen, které takto končí jsou i dobrmani.

Starejme se o naše pejsky
Pes není věc. Je to živá bytost, která člověka bezmezně miluje a člověk se mu za to odvděčí krutým způsobem. Proč?

Útulky praskají ve švech. Lidé pro peníze množí jak voříšky, tak zvířata s průkazem původu. A to je tak velký problém který podle nás nemá žádný dobrý konec :(

Co na to naši zákonodárci? Co na to kluby? Nezajímají se o chovatele, jenž má několik fen a ročně na nich vyprodukuje několik desítek i stovek štěňat. Chovatel hledá zájemce a mnohdy se ani nezajímá o to, komu a kam štěně prodá. Nezajímá se o to, co s ním je a jak vyrůstá.

V dnešní uspěchané době bychom si měli vážit naší přírody, kterou my jako lidé devastujeme. Měli bychom si vážit zvířat, které my jako lidé máme chránit, Pečovat o ně, protože jsou to živé bytosti, které se bohužel sami na tom našem světě neochrání.
Dobrmani, kteří neměli štěstí na páníčka..viz. fotografie
Tatu a Moja – zachráněná dvě štěňata, byly to pouhé dobrman-ní kostřičky potažené kůží.

http://dobrmanivnouzi.cz/

 

Uděleno: 70 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?