DOGDANCING

19. června 2015

Ahoky lidičky :) Jak víte jmenuju se Haryk, a dneska se s vámi naučíme kousek z Dogdancingu, Dogdancing rozdělíme na 2-3 části jelikož těch povelů je strašně moc. Základní povely které by pes měl umět je pac,ťap To je takový začátek.

Takže dneska se naučíme podávat pac a ťap na nohy, obíhání psovoda, plazení, osmičku mezi nohama a přeskok přes nohu. Tohle je náš první díl ve kterém se naučím 5 povelů z Dogdancingu.

POVEL PAC A ŤAP :
Zezačátku si posadíme psa a vezmeme si pamlsky, ty zatím nepotřebujem, ale 1. krokem který musíte znát vy je... zapamatovat si která je pac a která je ťap, a nebo pac a druhá :) Nejdřív se naučte podávat packy do ruk a pak nastavte nohy a nechte si aby vám pejsek podal packu. Zezačátku mu mírně 2x bouchneme do stehýnky ale mírně a řekneme pac, pokud pejsek nechce podat packu tak si ji začneme lehce nadzvedávat sami.
Ale drtivá většina psů po tom zaklepání na stehno dá packu :)

OBÍHÁNÍ PSOVODA / OKOLO:
Povel okolo je snadný a efektivní, vezměte si pamlsek nebo oblíbenou hračku pejska a čupněte si nebo normálně stůjte. Pejska si posadíte u levé nohy a pejsek vás musí oběhnout směrem k vaší pravé ruce a vrátit se k noze. Proto si vezmite nějaký voňavý pamlsek a začněte pejska kolem sebe lákat, pokud pejsek nereaguje připnite ho na vodítko a nacvičujte to na vodítku, pokud pejsek oběhne s vodítkem i bez vodítka, odměňte ho.

POVEL PLAZ:
Začneme tak že si pejska položíme ,,lehni,, :) Do jedné ruky si vezmeme pamlsek a druhou rukou ps apřidržujeme u země. Jakmile pejsek udělá ze pár centimetrů, okamřitě ho pochvalte.. ať ví že něco udělal správně :)

OSMIČKA:
Tento povel je stejný jako oklo, posadíme si psa u levé nohy , rozkročíme nohy a pejsek de ze pšedu do zadu ( zleva do prava) a jakmile udělá jednu osmičku pochvalte ho, zase ho lákejte pamlskem.

PŘESKOK PŘES NOHU:
Vezmeme si pejskovu oblíbenou hračku a nohu si opřeme o nějaký pevný předmět např. o strom a zezačátku mám nohu nízko a poté ji trošku zvyšujeme, říkáme buďto skoknoh a nebo prostě hop :)


Tak to bylo pro dnešní díl vše a já se s vámi prozatím loučím zatím ahooj :)

 

Uděleno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?