DOGDANCING 3. díl

30. června 2015

Ahojky :) Už nám vyšli 2 díly DOGDANCINGU :) Tak doufám že vás baví naše články číst :) protože takové články budou časté :) Dokud budem doma :) V dnešním dílem se podíváme jak psa naučit povel PŘES, MRTVOLA, OTOČKA :)

1. POVEL PŘES
Tento povel je snadný a jednoduchý, je k tomu potřeba : obojek (kdyby pes vstával) , pamslky a nejlepší je klikr, ale pes už na něj musí být naučený
Když pes leží půjčíme si jeho tlapku překřížíme ji přes tu druhou a říkáme přes :) Jakmile bude mít pes překřížené tlapky díky vyší pomoci pusťte mu je a pokud je bude mít chvilinku pořád stejně klikněte a odměňte!


2. MRTOVLA
Položíme si psa ( lehni )trošku ho požduchneme aby jsme ho dostali do požadované pozice... u toho říkáme mrtvola... ruku ve které držíme pamlsek máme položenou na zemi aby pejsek nedával hlavu nahoru...
U toho říkáme rtvola a zkuste napočítat do pěti a pokud vám pejsek zůstane v pozici mrtvola do které jste ho dostali vy tak zanedlouho se tento povel naučí, kdyby náhodou ještě nevěděl a cvičíte to s ním kolem 3. dne tak do něho mírně ždechněte a říkejte mrtvola :)
a položte ruku s pamlskem na zem.. pokud chvíli zůstane KLIK A ODMĚNA

 

3. SUDY
Začínáme naprosto stejně jako u předchozího cviku, tedy pozice ,,lehni'' a vytáčíme psovi hlavu za pamlskem. Aby se pdovi tyto dva povely nepletli, doporučuji učit každý na jinou stranu. Ve fázi, kdy dáváte ruku k zemi, aby pes položil hlavu jako při ,,mrtvola,, ale rukou dál psa veďte až do překulení jednoho sudu opět do pozice lehni.
Nezapomínejte chválit a odměňovat. Abyste psa připravili, že někdy v budoucnu bude dělat víc sudů po sobě, odměňujte jej okamžitě potom, co se překulí, tedy ještě vleže.
Postupně odbourávejte ukazování rukou a trénujte sudy na větší a větší vzdálenost.


Tak to je pro dnešnídílek z DD všechno a víc dílů dogdancingu už nebude tak se mějte a budu přidávat další psí sportx... hoj :) !
Haryk a Hana

 

Uděleno: 40 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?