Domácí přírodní repelent

20. září 2015

Klíšťata, komáři, muňky...jedno,dvě,tři. Po procházce pořádně prohlídnout psa, všechny klíšťata odstranit- to je pěkně zdlouhavé, hlavně pokud je Váš psí kamarád dlouhosrstý a klíště se nedá odhalit hned po prohrábnutí. Používají se fígly jako fénování proti srsti, pipety a jiné, ale co když to jde i bez chemie? Má Váš pejsek alergii na běžně dostupné repelenty? Vyzkoušejte domácí variantu z věcí, které máte běžně doma.

Budete potřebovat:

  • 1 sáček rozmarýnu
  • 1 litr vody (lepší převařená)
  • 1 lžíci vinného octa

 

Vodu přivedeme k varu, sundáme z plotýnky a vhodíme do ni rozmarýn, který louhujeme dokud voda nevychladne. Přidáme ocet a přeS plátno nebo i jemný cedník přelijeme do nádobky s rozstřikovačem. Uchováváme v lednici.

!!Nestříkáme do očí!!

 

Pokud potřebujeme ošetřit i obličej, nastříkáme si repelent do ruky a jemně potřeme chloupky. Repelent nedělá skvrny na oblečení, takže je vhodný i pro nás a můžeme jím nastříkat i kočky či jiná zvířata jež jsou vystavena rizikům spojenými s klíšťaty.

Každý pes je jiný a jeho účinnost se může lišit např. u nás to bylo tak, že jeden pes místo 20 klíšťat přinesl jedno, které se ani nezakouslo a druhý nepřinesl vůbec nic, takže to podle mě za zkoušku opravdu stojí :)

 

Uděleno: 80 bodů

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?