Dornova metoda – terapie pro lepší psí život

12. dubna 2016

Možná jste již o této masáži slyšeli, ale přesto pořád nevíte, jak to vlastně vypadá a kam ji zařadit. Možná jste pravidelným zákazníkem se svým psem, možná jste dokonce absolvent kurzu. I my lidé si občas rádi zajdeme na masáž. Aneb jak to vidí pes?

Na počátku byla páteř

Za Dornovu metodu jako takovou vděčíme dnes Dietru Dornovi – německému majiteli pily. Jednoho dne se mu zablokovala páteř a vyléčil ho stařičký soused masáží. Ta Dietra zcela uchvátila, ale než se ji stihl naučit, soused zemřel. A tak se pan Dorn vrhl na vlastní zkoušení a vyvíjení této masážní metody.

 

Dornova metoda - masáže psů

 

Co to je Dornova metoda?

Metoda se zabývá masáží jemným, nenásilným tlakem dlaněmi a klouby. Jak si mnozí mylně myslí, terapie se nesoustředí na nápravu svalů, ale na nápravu postavení kostí. Klouby a obratle masírovaného jsou posunuty na milimetr přesně tam, kam patří, nenásilnou a bezbolestnou formou za pomocí přirozeného pohybu. V těle se tím otevřou energetické cesty, které jinak zůstávaly zablokované a to může blahodárně zapůsobit nejen na obtíže s klouby a kostmi, ale také třeba na bolesti hlavy nebo i na duševní a psychické problémy. Neboli – Dornova metoda není jen pro kosti psů, koček, koní a fretek, ale i lidí.

 

Dornova metoda - masáže psů

 

Masáž v praxi

„Už jsem masírovala i králíka. A tady kolegyně masírují i koně,“ říká terapeutka, když natírá na pejska voňavý olejíček. Kůň si při terapii samozřejmě nelehá a je potřeba poněkud většího tlaku, jinak se ale princip masáže neliší. Před každou masáží je potřeba, aby se terapeut dostatečně informoval o zdravotním stavu zvířete a tomu přizpůsobil všechno své následující konání – tedy i výběr olejíčku. V případě pochybností je před terapií vyžadována návštěva veterináře a provedení RTG. Pak pejska pozvolně uloží do polohy vleže a začíná masírovat přední pacičky. „U některých jedinců se výsledky dostaví ihned. Někdy až za nějaký týden. Pacient by měl být po masáži alespoň tři dny co nejvíce v klidu. Dokonce jsem už zažila,  že po terapii začal znovu chodit ochrnutý jezevčík.“ Terapeutka při práci s pejskem příliš mluvit nechce, soustředí se na doteky svých rukou a reakce psa. Taková masáž vyžaduje spoustu energie a naprosté koncentrace. I proto zvládne terapeut za den maximálně tak tři „pacienty.“ Pejsci, kteří se léčí s akutním problémem by měli terapii absolvovat třeba i každé tři dny, preventivně stačí jednou za půl roku.

 

Dornova metoda - masáže psů

 

Co kurz na Dornovu metodu stojí a jak na ni?

Kurz na Dornovu metodu si dnes může udělat každý. Potřebujete na to volný víkend a zhruba 5000 Kč. Ačkoliv tím to zdaleka nekončí – je potřeba se dále zdokonalovat, absolventi kurzu nadále masírují pod dohledem lektora a masírují a masírují a masírují a následně mohou absolvovat pracovní seminář, kde si ověří správnost své techniky a naučí se další (náročnější) hmaty… Jedno sezení zabere asi hodinu a vyjde vás zhruba na 500 Kč. A možná terapeut namasíruje psa i páníčka! Pejskům to každopádně pomáhá – i když si zpočátku bojí lehnout, nakonec se uvolní, užívají si terapii a odpočívají. Více se dozvíte také na www.dornovametoda-zvirata.cz. A klobouk dolů před všemi terapeuty – to, co dělají je úžasným a nezapomenutelným zážitkem lidskosti a touhy pomoci těm, kterým jsme my sami lidé vědomě či nevědomě ublížili. Myslím si, že každý z nás by tuto neopakovatelnou chvilku měl v životě alespoň jednou zažít.

 

Dornova metoda - masáže psů

 

Dornova metoda - masáže psů

 

Dornova metoda - masáže psů

 

Poznámka redakce:

Dva ze tří výše zmiňovaných pejsků již možná díky Dornově terapii našli nový domov. Třetí, nejmenší Žofré se zlomenou nožkou, dosud stále čeká v útulku v Třebovicích. Více na www.utulekostrava.cz.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?