Dostihová legenda Josef Váňa a jeho plány

14. července 2014

Velká pardubická 2013, vzpomínáte si? Mělo to být rozloučení Josefa Váni s bohatou jezdeckou kariérou. Josef Váňa ale na poslední překážce padá a cílem své poslední Velké Pardubické prochází za ovací diváků pěšky. Po pravdě řečeno, asi to nebylo takové rozloučení, jaké by si dostihová legenda, kterou Josef Váňa bezesporu je, zasloužila a jaké by jí všichni přáli. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se Josef Váňa na Velkou Pardubickou přece jen ještě vrátí jako jezdec.

Vyrovná Tiumen rekord Železníka v počtu vítězství?

Loňský, 123. ročník ´Velké pardubické´ měl být pro Josefa Váňu, osminásobného vítěze tohoto nejstaršího překážkového dostihu na evropském kontinentu definitivně posledním v roli jezdce.

Co se stalo, všichni víme. Josef Váňa spadl na poslední překážce a dostih nedokončil. Ačkoliv to tehdy vypadalo, že to legendární jezdec myslí s koncem své kariéry opravdu vážně, přece se jen opět objevil na dostihové dráze. A to opět v sedle Tiumena, se kterým třikrát vyhrál ´Velkou pardubickou´.

Když Josef Váňa loni ohlašoval konec své kariéry, nechtělo se věřit tomu, že bez závodění opravdu vydrží. A opravdu nevydržel.

 

Váňa na dostihu v Pardubicích

Svou nedávnou účastí na jednom z dostihů, které se konaly na pardubickém závodišti, tak potvrdil, že to se svým návratem myslí opravdu vážně. A nevedl si vůbec špatně.

Tiumen obsadil v tomto dostihu na 4500 metrů třetí místo, a to i přesto, že většinu dostihu absolvoval spíše na chvostu startovního pole. V polovině závodu ztrácel dokonce na vedoucí koně několik délek.

Jenže pak se začal dostávat přes soupeře, aby nakonec v cílové rovince přišel pro Tiumena tak typický drtivý finiš a s ním i třetí místo.

Po absolvování dostihu Josef Váňa potvrdil svůj záměr startovat na své další ´Velké Pardubické´, což ovšem podmínil dobrým zdravotním stavem Tiumena. Ten už má sice třináct let, ale pořád je excelentním skokanem. A nezapomínejme, že třináct let měl i legendární Źelezník, když s ním Josef Váňa získal své čtvrté vítězství na ´Velké pardubické´.

Nezbytnou podmínkou účasti je ale i úspěšné absolvování kvalifikačního dostihu. Kvalifikační dostihy se jedou ovšem už jen dva, a to 23. srpna a 13. září. Josef Váňa je ale velezkušený trenér, a dá se proto předpokládat, že pokud bude Tiumen zdravý, měl by kvalifikaci zvládnout bez problémů.

 

124. ročník Velké pardubické už 12. října 2014

Pokud tedy všechno dobře dopadne, pak uvidíme 12. října, kdy se jede 124. ´Velká pardubická´, na startu i Josefa Váňu v sedle Tiumena a to nesporně v roli jednoho z favoritů.

A pokud to bude letos vypadat v cílové rovince tak jako na našem videu, které je z roku 2011 http://www.youtube.com/watch?v=FKslgnJXTt8, pak by to znamenalo, že se Tiumen počtem vítězství vyrovná legendárnímu Železníkovi a Josef Váňa rozšíří svou fantastickou bilanci o další, v pořadí již deváté vítězství na ´Velké Pardubické´.

 

Podaří se Josefu Váňovi? Nemožné to určitě není.

Takovou vítěznou rozlučku se svou bohatou kariérou by si Josef Váňa bezesporu zasloužil.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?