Důvěra aneb jak na to?

25. července 2013

Něco o tom, jak získat důvěru... Důvěra je složitá věc, která trvá vybudovat klidně roky a zničit se dá v okamžiku. Jelikož s Hagrim jsme tento problém musela řešit, tak vám postup napíši, tak jak ho učím já!

 

 

Tak jak je to vyzkoušené a jak to (alespoň na Hagriho) funguje. Každý koník je jiný, každý je jiný originál a s každým to bude trochu jinak. Hagri BYL koník typu: "uteču v každém případě!, shodím a budu se pást, volnost!!! je, hele sýkorka! a já se jí leknu ! jé, hele trenér, jde okolo nás, a tak já ji namáčknu na ohradu," určitě to takhle neplánoval, ale instinktivně volil útěk.

 

Ze začátků to bylo doopravdy těžké. Klidně tři hodiny jsem za ním běhala po výběhu s jablíčky, mrkvičkami a nikdy si ode mě nevzal, i když jsem odešla a dala mu je k vodě. Nesnědl je. Postupně jsme si důvěru budovali, třeba u čistění (povídala jsme si s ním, hladila ho po těle, odměňovala ho), chodila jsme za ním a dávala mu pamlsky. Povídala si s ním a když se začal pouštět do menší ohradě na dvoře, sedávala jsem u ní a jen tak mu něco povídala.

 

Asi po šesti měsících (byla jsme úplný začátečník, tento postup jsme si "vymyslela" sama) jsme udělali velký skok! Hagri si vzal přes ohradu mrkvičku, další a já ho chytla za ohlávku! Přidržela jsme ho a vlezla za ním, vodila ho, chválila ho. Byla jsme moc ráda, pak už si uvědomil, že mu nechci ublížit a neutíkal, když jsme za ním šla. No a teď to tak taky funguje, cvičíme P.K., Horsemanship, důvěru, cirkusové kousky a pořád se nechá chytit jen ode mne (někdy k sobě pustí i kamarádku, někdy ale ne).

 

Je to šikula, hodně chápavý koník, kterého to baví. Teď tedy začínáme i společně skákat. Zatím teda největší pokroky: nechal si nasadit deku, umí: obejmi mě, úklonu, už i na slovo, stoupne na pařez, nechá mě podlézt ho, ovládám ho na dálku (mění měry, chody na můj hlasový povel, běhá po jízdárně a já stojím v prostřed, učí se španělák a další), pokud to potřebujete, doufám že vám můj postup, pokud ho potřebujete, pomůže.

 

 

 

Přidáno: 50 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?