Dvířka do dveří nejen pro kočky, ale už i psy

25. srpna 2013

Každý milovník psů si přeje pro svého zvířecího přítele co možná největší pohodlí a maximální možnost svobody pohybu. Pes, který si může vyběhnout ven, kdykoliv se mu zachce, je spokojený a neobtěžuje štěkáním ani domáháním se venčení. Navíc někdy pro člověka může být únavné, když musí po náročném dni v noci vstávat, protože pejsek zkrátka potřebuje ven. Tato situace má relativně jednoduché řešení. Stačí nainstalovat dvířka do dveří pro psy podobná, jaká donedávna znali zejména majitelé koček.

Stačí strčit psím čumákem a cesta ven je volná

Dvířka mají magnetickou aretaci výkyvné klapky, což znamená, že v jejím spodku je umístěné želízko a v rámu magnet. Po průchodu psa je klapka přitažena do svislé polohy. Odpor dvířek je natolik malý, že si je pomocí čumáku či packy pes snadno otevře. Brzy se naučí jak s dvířky zacházet a může se volně pohybovat.

 

Dvířka pro psy obry i trpaslíky

Na výběr jsou dvířka pro psy hliníková i plastová, různých provedení i barev a nechybí již ani oblíbená imitace dřeva. Můžete je zabudovat do dveří dřevěných, plastových a dokonce i prosklených. Jejich rozměry se liší podle velikost psa a dělí se na dvířka do 4, 12, 18, 45 a 90 kg hmotnosti psa.

Hliníková dvířka s pružným flapem jsou vhodná zejména do dřevěných a plastových dveří a mohou se jimi pohybovat psi až do hmotnosti 100 kg, při maximální výšce od břicha ke kohoutku 35 cm.

Celoprůhledná plastová dvířka pro psy jsou určena především do plastových nebo prosklených dveří a jejich sortiment je velmi široký.

 

Elektronická dvířka pro psy zajistí komfort

Pokud chcete mít naprostou jistotu, aby k vám nevešel dvířky pro psy nezvaný host, můžete si pořídit elektronicky ovládaná dvířka. Zabudovaný snímač identifikuje elektronický čip, kterým je pes označen. „Lítačky“ se tak otevřou pouze očipovaným psům.

Zařízení lze naprogramovat až na 32 takto označených zvířat a je kompatibilní se všemi typy evropských čipů. Dvířka fungují za pomoci nabíječky, která je zásobuje elektrickým napětím. Spotřeba proudu je velice nízká a zaručuje nepřetržitý provoz. Baterie se stará o zásobování energií při výpadku proudu a vnitřní paměť zajistí v takovém případě uchování nastavených čísel čipů.

Elektronická dvířka jsou vybavena magnetickou zábranou proti větru a zámkem zabraňujícím jejich nežádoucímu přeprogramování. Kromě toho lze nastavit několik dalších programů, kdy například všichni psi mohou vcházet i vycházet, nebo dovnitř mohou jen psi nastavení v programu atd.

 

Jak vybrat nejvhodnější dveře pro psy

Při výběru dvířek je třeba důsledně dbát na míry zvířete. Měříme jej od země po kohoutek a tato míra by se měla co nejvíce přibližovat rozměru pohyblivé části dvířek. Pokud vybavujete dveře průlezkami v době, kdy je pes ještě štěně, nezapomeňte na dostatečnou velikostní rezervu.

Dvířka pro psy pořídíte v ceně od několika stokorun po přibližně dva a půl tisíce. Záleží na celkovém provedení. Dvířka můžete namontovat sami, ale je možné se obrátit na specializované firmy, které mají s jejich montáží bohaté zkušenosti.

 

Autorka: Eva Brabcová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?