EOJ agility 2011

5. srpna 2011

S překvapením jsme se v dubnu s Goldií, jak všichni víte, kvalifikovali na Junior European Open agility 2011 v Holandsku. Ve středu 13.7. jsme kolem 6h večer vyjížděli z domů. Měli jsme sraz o půl 10 v Praze na Chodově. Cesta tam byla ta nejhorší cesta autem, na kterou nikdy nezapomenu.

 

 

Táta si samozřejmě našel nějakou zkratku a jako obvykle jsme zabloudili. Začala jsem nadávat, protože začalo bouřit a posupně, jak se stmívalo byli vidět záblesky. Bylo kolem půl 9 a my jsme bloudili po částech Prahy. Když už byla tma a venku nikdo nebyl (cestou jsme se ptali snad 10 lidí) tak jsme se dostali na jakousi hlavní.

 

Co se asi stalo? Začala mega velká bouřka, největší slejvák, co jsme kdy zažili a museli jsme jet dál. Auta zastavovala, ale my jsme museli jet, aby jsme to stihli. Na ukazovatele nebylo vidět, na cestu nebylo vidět...déšť stěrače absolutně nestíhali brát. Blesky lítali všude kolem. Modlila jsem se, aby jsme to přežili. Jeli jsme celou dobu za jedním autem, jinak bysme asi vyjeli ze silnice.

 

Auto najednou zastavilo, táta i já totálně na nervy. Začínám panikařit, říkám, ať jede, že auto to raději vzdává a čeká až to přejde. Objeli jsme ho a pak koukáme dopředu, nevěděli jsme, co to tam je a pak jsme zjistili, že to je spadlý strom přes celou silnici! V tu chvíli nám došlo, že to nemůžeme stihnout. Otočili jsme to a jeli se zeptat na benzínku, kudy se dostat na dálnici. Mezitím jsem volala manažerce reprezentace, že to asi nestihneme a nevíme, jestli tam vůbec dojedeme.

 

Zprávou, že na nás počkají jsem byla klidnější. Motali jsme se všude možně až jsme se konečně dostali na dálnici a později na místo. Přijeli jsme překvapivě přesně o půl 10! Vyvenčila jsem Goldii a dala zkontrolovat doklady. Na autobus jsme tam čekali stejně cca hodinu. Kvůli bouřce přijel pozdě.

 

Konečně jsem se usadili v autobuse. Předpokládala jsem, že Goldie bude slintat a zvracet jako v autě, ale byla úplně v pohodě. Když jsme po dlouhé cestě dojeli na místo (Antverpy v Belgii), kde jsme spali v hotelu. Museli jsme čekat asi 2 hodiny v autobuse, než nám dají klíče od pokojů. Klíče byli takový kartičky s dírkama. Naštěstí jsme si ho tam nikdy nezabouchli. Pokoj jsem měla domluvený s Domčou Machovou a její kavalírkou Aimee. Pokoje byli luxusní. Každý měl koupelnu + záchod, TV a možnost udělat si čaj.

 

V pátek jsme razili z Belgie do Holandska, kde probíhala veterinární prohlídka + čipy a doklady všech závodících psů. A hned po ní trénink. ČR byla na řadě jako 1. Trošku nevýhoda ranního vstávání. Vše bylo bez problémů a trénink jsme měli hodinu a půl, protože nás bylo hodně. I tak jsme to nestihli, když jsem běžela já, už mi sbírali překážky, takže jsem si vyzkoušela jenom kruh. Předtím jsme běhali ještě jiné sekvence, takže to není tak, že by někdo netrénoval.

 

Po příjezdu na hotel jsme měli sraz opět v autobuse. Nikdo nevěděl, kam se jede. Po příjezdu do centra Antverp jsme se dozvěděli, že se jedeme najíst a pochodit po městě (psi zůstali na pokojích). Trošku nás tlačil čas, protože večer jsme měli být se psy opět v Holandsku na zahájení. S tím jídlem to bylo nějak zamotané. Nikde jsme nenašli restauraci, kde by bylo jídlo za slušnou cenu. Já jsem hlad neměla, ale potřebovala jsem na WC. Po pár stížnostech ostatních, že už mají hlad nám dali rozchod a tak jsem zalezla do nějakého krámku a šla na záchod.

 

Když jsme jeli na zahájení, tak si někdo maloval vlajky na obličej a všichni jsme dostali pletená vodítka barev ČR. Zahájení bylo super, akorát jsem se trošku bála balónků, které se pouštěli. Goldie se jich naštěstí nebála. Bála se, když byl nástup a všechny národnosti řvali své pokřiky. ČR měla samozřejmě, kdo neskáče není Čech a čeeši (tlesk, tlesk, tlesk). Goldie byla nervózní, ale nebála se. Potom jsme běželi a Goldie se bála, protože se vždycky bojí, když za ní někdo běží nebo jde. Vzala jsem jí do náruče, ale pak jsem jí zase dala na zem a už byla v pohodě. Vlajku jsem měla připlou kolem krku (na zádech).

 

V sobotu jsem byla už trochu nervózní, protože se běhali družstva a přece jim to nechci zkazit. Naše družstvo bylo super a všichni jsme se dobře znali. Složení: Já+ Goldie, Domča + Aimee, Kája + Mini, Kristýnka + Jessie. Místo ve stanu nám udělali holky Šonský (Kája + Kristýnka), takže jsme byli pohromadě. Měli jsme dilema, v jakém pořadí poběžíme a nakonec to bylo takto: 1. Domča, Kristýnka, Já a poslední Kája.

 

Jumping i Open jsme doběhli všichni čistě, ale měli jsme pár trestných za čas. V jumpingu už nevím umístění, ale v každém běhu se počítali pouze 3 týmy a ten nejhorší se nepočítal. V Jumpu jsem to byla já s Goldií (nejpomalejší) v Openu Kája s Mini (nejpomalejší). V Openu jsme se všichni snažili a dali jsme to na 3. místo s tím, že nás předběhli pouze Češi: D. M + S byli dohromady a družstva mohli být i namíchané. Přišlo mi to trošku nespravedlivé, protože přece družstvo složený ze samých S (třeba my) nemůže být rychlejší než družstvo ze samých M. Byly jsme šťastní, ale přešlo nás to, když jsme zjistili, že v součtu jsme 4.! Ale co se dá dělat. Přece nás předběhli ČEŠI!

 

Neděle byla pro všechny ta důležitější, ale pro mě ne, protože jsem věděla, že nemáme šanci. Oba běhy jsme dali čistě, ale strašně pomalu. Už nevím, z jakého místa jsme startovali v Openu (finále), ale byli jsme v součtu tuším 8. a Domča s Aimee 4.! Jako družstvo jsme si navzájem fandili. No...všichni Češi si navzájem fandili. Kdo neskáče není Čech hop, hop, hop!

 

Na vyhlášení se všichni těšili, protože Česko mělo úspěchů jako nikdy. Naše družstvo stálo na bedně, kde byli pouze Češi. I ostatní národy nám začali tleskat a napodobovat náš pokřik. Na tuto akci se už nikdy nedostanu a proto vím, že to byli ty nejlepší závody. A nikdy nezapomenu na pokřik Maďarů. Ria, ria, Hungaria!

 

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?