Fabrizio Sigismondi - VIP drezury koní

9. dubna 2012

Kdo je to Fabrizio Sigismondy? Tohle jméno je jistě známé fanouškům drezury, ale díky jeho úspěchům si získalo respekt napříč koňským světem. Kde a kdy začal jezdit, jakých úspěchů dosáhl, jaké má k dispozici koně a kam se chystá na závody, to vše se dozvíte v článku.

Fabrizio se narodil 7. 4. 1981 v Bergamu v Itálii. Momentálně startuje za drezurní stáj Dressage Academy Prague. Poprvé se seznámil s koňmi ve dvou letech u svého dědečka. Své jezdecké začátky absolvoval v drezurních stájích v Kronberghofu v Rakousku. Když mu bylo deset let, přestěhoval se s rodiči do České republiky, kde začal navštěvovat stáje v Moravanech u Brna. V tomto období dostal i svého prvního koně – hřebce Prima, kterého má dodnes. Kdo si myslí, že  Fabrizio hned od začátku věděl, že se bude věnovat pouze drezuře, ten je na omylu. Kromě drezury závodil i ve všestrannosti, která je s drezurou úzce spjatá, ale kvůli vážnému úrazu na mistrovství republiky v Pardubicích roku 2001 se začal věnovat už jen výhradně drezuře.

 

V letech 1996 až 2011 studoval ve Španělské jezdecké škole ve Vídni. Od roku 2001 se stabilně drží mezi nejlepšími pěti drezurními jezdci v Čechách. Mezi jeho úspěšné koně patřili Time Out, Excalibur, Walker G, Ewa K, Amicus K, Perebor, Dancer 87, Loverboy, Bonheur FS, Come On Junior, Lone Beach, Plesant a Chamberlain.

 

S koněm Plesant byl druhý na mistrovství ČR v roce 2008 a dokonce reprezentovali spolu až na úrovni Grand Prix. Díky tomu Plesant získal ocenění Koně roku 2008 a Fabrizio Jezdecký tip roku. Hned na to v následujícím roce zvítězil na mistrovství ČR 2009 s koněm Chamberlain, s kterým vyhrál i mistrovství Prahy. Získali spolu také spoustu úspěchů na mezinárodních kolbištích. Chamberlain v prvním roce, kdy se propracoval do těžké obtížnosti, se stal Českým koněm 2009.

 

V současnosti se věnuje svým třem koňským svěřencům – Aproposovi, Trevisovi a Coradovi AZ pod vedením Michaela Deterse. Fabrizio je čtyrnásobný mistr České republiky a koncem února byl potvrzen na 3. příčce v PAVO Poháru Jezdectví 2011. V PAVO Poháru Jezdectví 2011 bodoval se čtyřmi koňmi a to s Aproposem, Ferrem, Corradem AZ a Conquistadorem. Časté výjezdy na zahraniční závody, kde dosahuje skvělých výsledků, mu zajistilo momentální 628. pozici na světě. Jeho dosavadní nejlepší pozice ve FEI žebříčku bylo 346. místo v roce 2008.

 

Zatím nejúspěšnější sezonou by se dal označit rok 2010, kdy zvítězil na mezinárodních závodech Světového poháru CDI-W v Brně. Zároveň obhájil s Chamberlainem titul mistrů republiky a v září Fabrizio zvítězil ve finále Českého drezurního poháru. V říjnu potvrdil své kvality druhým místem na CDI-W Kaposvár a stal se jezdcem roku.

 

Ve chvíli, kdy se nevěnuje koním, rád cestuje a chová exotické ptactvo. Před několika lety uzavřel partnerství s Davidem Šormem, který v týmu zastává funkci managera. Fabrizio nezískává úspěchy jen na poli jezdeckém, nýbrž i na pozici trenéra.

 

Sezonu 2012 zahájil výsledkem 66,350% s Corradem AZ na mezinárodních závodech ve Wroclawi. V sezoně 2012 je naplánováno velké množství mezinárodních závodů. Další výjezd je plánován na začátek dubna do Stadl Paury v Rakousku a mezinárodní sezonu by měli ukončit v polovině října v Maďarsku.

 

Autorka: Marie Volšická

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?