Fenka Fany se stala Jabloneckým voříškem 2010

5. října 2010

V sobotu se v Tyršových sadech v Jablonci nad Nisou sešli již podvanácté psi různého věku, velikosti a původu, aby se zúčastnili soutěže o Jabloneckého voříška.

Jablonecký voříšek není typická psí soutěž nebo výstava, je to především přátelské setkání psů a jejich páníčků. Pejsi zde předvádějí, co umí, nebo co zrovna chtějí. Důležitá je komunikace člověka se svým psem, jejich vzájemné souznění.

 

To perfektně předvedlo všech třicet přítomných pejsků. Třicet zúčastněných, třicet vítězů - to je další specifikum této akce. Pro každého pejska se najde kategorie, v níž může být nejlepší.

 

Jablonecký voříšek 2010

 

Atmosféfu prosluněného podzimního dne umocnilo vystoupení jabloneckého souboru Šafrán, které vyplnilo čekání mezi veterinární prohlídkou a zahájením samotné soutěže.

 

V sedmičlenné porotě jako každoročně zasedla inspektorka Ligy na ochranu zvířat z Prahy Zuzana Semelová, dalšími členy poroty byly advokátka Klára Slámová, zpěvačka Klára Kolomazníková (dříve skupina Holki), která soutěž zahájila svou písní, a po skončení akce proběhla její autogramiáda. Dále v porotě usedly Martina Predigerová z psího salonu Art a Stanislava Masná z chovatelských potřeb Zvěrokruh. Jediným mužem, který hodnotil "psí kusy", byl místopředseda Ligy na ochranu zvířat Jablonec nad Nisou Petr Janďura. Porotě předsedala šéfredaktorka Jabloneckého Deníku Lenka Střihavková.

 

Jabloneckého voříška se zúčastnili velmi rozliční pejskové.

  • Vítěz kategorie Minipes - čivava Kačenka, kterou její páníček Petr Jakimír - motorkář - označil za typického motorkářského psa, což Kačenka dokázala perfektním napodobením zvuku motorky
  • Vítěz kategorie Maxipes - Míša, kříženec leonbergera s německým ovčákem, pes impozantní velikosti, který svou malou paničku Lenku Zárubovou poslouchal na slovo
  • Vítěz kategorie Junior - tříměsíční fenka Kessi Zuzany Hnízdové
  • Vítěz kategorie Senior - čtrnáctiletý pejsek Holly, kterého si jeho majitelka Jitka Zvolánková vzala z útulku jako sedmiletého, přesto ho dokázala naučit spoustu kousků. Většinu povelů navíc majitelka naznačovala pouze rukou, protože Holly již špatně slyší

 

Jablonecký voříšek 2010

 

Pořadatelé soutěže - Liga na ochranu zvířat Jablonec nad Nisou a lučanský útulek Dášenka - nepohrdají ani psy čistokrevnými. Pro ně je vytvořena speciální kategorie Hogo fogo. V té byl nejúspěšnější jedenáctiměsíční pejsek americké akity Brownie Josefa Vysokého. Cenu časopisu Psí kusy získala Rozárka, kterou si její majitelka Kateřina Pajerová přivezla v loňském roce z dovolené v Maroku. Jabloneckým voříškem 2010 se stala čtyřapůlměsíční Fany Evy Ouhrabkové, cenu Pes press Jabloneckého Deníku získala fenka Nelly, kterou si její panička Simona Karlovcová vzala z lučanského útulku Dášenka.

 

Zvláštní kategorií byla soutěž Star Dance, v níž pejskové a páníčkové předváděli taneční umění. Pro kousek piškotu nejlépe zatančila fenka Sára Sabiny Skalické.

 

Autorka: Dominika Škamlová

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?