Gigi a její první výstava

9. ledna 2012

Giginka je ještě mimino, ale i přesto jsem se rozhodla, že jednu štěněčí výstavu zkusíme. Los padl na Hanáckou národní výstavu v Brně, jelikož můžeme spát na koleji a cestu máme natrénovanou. S Gigi jsem ani nějak moc netrénovala, postoj jsme zkoušeli, někdy to šlo, jindy moc ne, ale pohyb jsme zkusily až na výstavišti.

 

 

Velké díky patří mojí ségře, která s námi jela a celý víkend nám byla nápomocná, byla všude s námi, fotila, hlídala Gigi a tak... Takže ségra, DÍKY! V sobotu jsem vystavovala kamarádce australačku, takže Gigi šla samozřejmě s námi, aby se otrkala a okoukla, do čeho jde.

 

Nebyla nějak zaskočená, ani se nebála, byla prostě v pohodě, což jsem nečekala. Ale moc mne to potěšilo. Ve volném kruhu jsme vyzkoušely konečně pohyb a taky běhání na výstavním vodítku. Gigi to nijak nerozhodilo, nesnažila se po mě skákat, ani necválala, jedním slovem - super! Postoje nám taky šly, tak jsem čekala, co se pokazí.

 

Na celé výstavě panoval povětšinu víkendu chaos, jelikož máme doma i beaucerona a mezi chovateli a majiteli bosíků mám hodně přátel, tak jsme vyrazili ke kruhu bosíků, měli se posuzovat až po stafordech, ale když jsem dorazila, tak byli bosíci už v kruhu. Zajímavé, všechno jinak. Díky těmto přesunům nebylo spoustu psů posouzeno, a to nejen bosíky.

 

Nás čekalo překvapení v podobě přehození plemen v kruhu druhý den. Mělo před námi být hodně bišonků, ale začínali naháčci a my jako štěně jsme byli hned první. Což mne moc nepotěšilo, chtěla jsem to nejdřív okouknout, jak se to dělá, ale co. Nastoupily jsme do kruhu jako jediné peruštěně, proběhly jsme se a pak paní rozhodčí posuzovala, ovšem na stole.

 

Tak jsem tam Giginku dala, postavila tak nějak do postoje, který paní rozhodčí vůbec nechtěla. Největší sranda bylo to, že paní rozhodčí hledala u Giginky varlata, chvilku jsem koukala, co dělá a pak jsem jí řekla, že je to fenka. Ona se usmála a řekla: "No, tak to bych asi nenašla, že?" Gigi byla skvělá, nechala na sebe sahat, zuby ukázala sama a vůbec se nebála, dokonce chtěla paní rozhodčí pusinkovat, což jen tak někomu nedělá.

 

Dostali jsme skvělý posudek a známku VN1. Čekali jsme na závěrečné soutěže, jelikož se známkou VN1 jsme postoupili do soutěže o nejhezčí štěně výstavy. Čekání bylo nekonečné. Seděli jsme u hlavního kruhu a čekali, kdy budou ty štěnda, až tam začali nastupovat. Tak jsem vzala Gigi a mazala tam, jenže paní v přípravném kruhu nás tam už nepustila, že jsme přišly pozdě.

 

To mě doběhla ještě jedna slečka s rotvajlerkou a tu taky nepustila, držela nás tam jak malé děti, že tam už nesmíme. Pak šel kluk s malým štěndem, usmál se na ni, ona na něho a pustila ho tam. Což mě naštvalo, vytrhly jsme se jí a běžely do kruhu. Ovšem pozdě, paní rozhodčí už měla vybraných 6 psů, co postoupili do užšího výběru.

 

Dost mě to naštvalo, i když vyhráli samá "plyšová" štěnda .. Ale já chtěla s Gigi běhat v tom velkém kruhu. Tak bych to nějak shrnula, jediné co se mi organizačně líbilo, byly heliové balonky s čísly, které byly nad každým kruhem, takže se v kruzích dobře orientovalo.

 

Ale jinak byla organizace strašná, zmatek, chaos, nikdo nebyl ochotný a schopný. Ale Giginka byla skvělá, krásně se prezentovala, užila si to, byla hodná, nikoho se nebála a ještě si vyběhala krásný posudek. Mám z ní radost, třeba to fakt jednou bude výstavní pes.

 

 

 

Přidáno: 80 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?