Hafici.cz a jejich uživatelé pomáhají potřebným

2. října 2008

Dne 1.10. byla organizaci ELVA HELP o. s. předána poukázka na 10.000,- Kč od společnosti MITON CZ, s. r. o. provozující portál pro milovníky psů Hafici.cz. Poukázku předala za uživatele tohoto portálu pí. Kateřina Paickrová. O tento finanční dárek se zasloužila velká část majitelů psů a pejsků, kteří pilně sbírali piškotky v bonus programu Hafici.cz. Za necelé tři týdny jich dokázali nasbírat a darovat na 200.000!!!

Každého majitele psa, který přidal nějaký ten piškotek, může těšit, že se zasloužil o velmi dobrou věc!


ELVA HELP o. s. poskytuje tzv. canisasistenci po celé České republice. Připravuje asistenční psy pro lidi všech typů a stupňů postižení, aby jejich integrace do společnosti byla lehčí.

 

Posláním této organizace je pomoci potřebným lidem. Zaměřují se především na sociální rehabilitaci handicapovaných osob a to dvěma metodami - canisterapií a metodou asistenčního psa.

  • Poskytování canisterapie v praxi znamená, že sociální pracovník s terapeutickým psem dochází za klientem. Stanovuje a upravuje spolu s klientem individuální plány a cíle, spolupracuje s jeho rodinou, lékařem, rehabilitačním pracovníkem, pečovatelem, psychoterapeutem, logopedem atd. Poskytuje základní sociální poradenství.

 

  • Další metodou je práce s asistenčním psem. Sociální pracovník a kynolog v jedné osobě jedná s klientem. Poskytuje základní i odborné sociální poradenství. Trochu zkráceně se dá říci, že připravuje asistenčního psa pro handicapovaného člověka přesně na míru. Pes se pak dokáže přizpůsobit potřebám svého budoucího páníčka a může mu pak být plnohodnotným přítelem, který pomůže právě tam, kde pomoci má.

 

Cílovými klienty jsou lidé všech věkových kategorií. Neboli všichni, kteří takovou pomoc potřebují.

 

ELVA HELP o. s. jednoduše necvičí jen psy pro postižené. Cvičí psy s jejich budoucími páníčky, a proto zde vzniká dokonalé pouto mezi pánem a jeho psem.

 

Nejde totiž jen o mazlíčka. Takto vycvičený asistenční pes je schopný postarat se o svého pána přesně tak, jak potřebuje. Je tedy jeho pravou rukou, jeho přítelem i milujícím členem rodiny.

Elva Help

DĚKUJEME!

Majitelé pejsků na Hafici.cz dokázali, že jim osud druhých není lhostejný.

 

Andrea Tvrdá, vedoucí občanského sdružení ELVA HELP, o. s. dodává: „Všem pejskařům z Hafici.cz děkujeme za jejich pomoc!"

 

K díkům se přidává i celý tým Hafici.cz - „Jsme rádi, že Vám není osud handicapovaných lidí lhostejný a že jste ochotni pomoci dobré věci!"

 

O sdružení a jejich práci se dočtete na http://www.elvahelp.estranky.cz/.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?