Hard dog race – závod o život

26. srpna 2017

Šest nohou, dvě srdce, jedno vítězství. To je motto tohoto stále populárnějšího sportu. Závod, který v Česku dosud nemá obdoby a jen ostýchavě se ptáme, co že to vlastně je? Milovníci tvrdého sportu, milovníci bojovek a milovníci koní a military závodů moc dobře vědí, o co jde. Nejtvrdší sport, jaký se psem mohou provozovat jen ti nejdrsnější. Přidáte se?

Zrodila se myšlenka

Kolébkou tohoto sportu je kupodivu Maďarsko, jeho kouzlo již objevili ale například i v Polsku a na Ukrajině. Každopádně, pokud budete chtít vyrazit na závod, počítejte s cestou do zahraničí. Zakladatelé Hard dog race usilují především o „rovnoprávnost“ psů a lidí. V tomto závodě jste vyrovnaní parťáci, jedna duše, jeden tým. Víc než kdekoliv jinde je důležité umět číst signály svého psa, být s ním sladěn, rozumět mu, umět se s ním domluvit. V závodě si sáhnete až na dno svých sil a váš pes je jediný, kdo na to dno půjde s vámi.

Race2.jpg

Začátečníci, děti, i pokročilí

Závod má několik obtížností. Můžete běžet v základní úrovni (Base), která nabízí na 16km 6 překážek nebo ve verzi „divočina,“ což je trať dlouhá 12km s 22 překážkami. Překážky jsou přírodní i uměle vytvořené a před každým závodem podepisujete několikero prohlášení, mimo jiné i to, že jste srozuměni se spoustou bahna a vody v průběhu trati a že závodíte na vlastní nebezpečí. Čeká vás nejrůznější přeskakování, přeplavání, podlézání ostnatých a jiných drátů, příkopy, srázy. Každou překážku můžete překonat dle nejlepšího uvážení, pokud s tím máte fyzický nebo psychický problém vy nebo váš pes, můžete si vedle trati náhražkou vykonat 30 dřepů, což se počítá rozhodčími jako splnění překážky. Váš pes musí překážku překonat s vámi, ve výjimečných případech jej můžete přenést v náručí. Překvapivě se se souhlasem rodičů mohou účastnit i děti ve věku 8-15 let tzv. junior verze – 2 km, 8 překážek. A protože si závod získal za svou krátkou historii již mnoho fanoušků a „přeborníků,“ od roku 2018 se poběží také verze „Brutal,“ která vás otestuje na 20ti km 28 překážkami.

race1_Fotor_Fotor.jpg

race3.jpg

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Jak se na závod dostat?

Jako všude i zde platí pravidlo, že každá sranda něco stojí. Za zápisné na závod se platí v přepočtu asi 1700 Kč. Suma zahrnuje především pojištění, neboť úrazy jsou zde časté. Každý závodník musí mít alespoň 18 let a může závodit se psem, který je starší 12 měsíců a je dostatečně socializovaný. U agresivnějších psů mohou pořadatelé nařídit speciální náhubek nebo diskvalifikaci. Během závodu je zakázáno používat klikr a pes musí být neustále na vodítku (doporučují se postroje, flexi vodítka nejsou přípustné) o délce maximálně 160cm. Slevy na startovném jsou v rámci pojištění poskytovány armádním, policejním a záchranářským zaměstnancům a také závodníkům, kteří donesou smlouvu, že svého psa adoptovali například z útulku. V takovém případě ušetříte až 20% startovného.

Race4.jpg

Závod pro tvrďáky

Svou koncepcí není závod žáden med. Budou vás určitě bolet všechny svaly v těle, budete unavení, vyčerpaní, špinaví, uřícení a nejspíš nebudete moci popadnout dech. Ve chvíli, kdy ale se svým psem proběhnete cílovou čarou, budete mít pocit, že jste dokázali něco mimořádného a neskutečného! Budete se cítit jako hrdina. A protože jsou tvůrci závodu milovníky psů a jde jim o jejich dobro, potkáte cestou na trati občerstvovací stanice a v cíli kóje pohodlí pro každého psího závodníka, možné využívat k odpočinku až po dobu 3 hodin po skončení závodu. Za vše hovoří doporučení zakladatelů sportu – „V průběhu závodu je dovoleno věnovat se psovi.“ Tak co, jdete do toho?

Race5.jpg

Race7.jpg

race9.jpg

race10.jpg

race11.jpg

foto: harddograce.com

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?