Hasiči zachraňovali majitelku před agresivní kočkou

18. února 2017

Všichni jsme si zvykli, že na sršní hnízdo a mňoukající kočku na stromě se okamžitě volají hasiči. Jejich práce je ale mnohem zajímavější! Mohou zachránit také majitelku před agresivní kočkou nebo ulovit poletujícího papouška žako! Přinášíme souhrn hasičských kuriozit!

Statistika pomoci

Loňský rok ještě nikdo nestihl činnost a frekvenci oficiálně spočítat, za ten předloňský – 2015 – bylo ale sečteno a podtrženo, že hasiči zachránili celkem 607 zvířat a podíleli se na odchytech dalších 835 zvířat. Ke své práci používají speciální sítě a popruhy, někteří mají i odchytové vybavení jako tyče nebo kleště. Také absolvují speciální školení na odchyty například v zoologických zahradách, neboť i takový tygr je „kočka“ a i takový tygr občas uteče. To je pak v zahradě haló! A koneckonců kočky domácí jsou považovány za volně žijící zvíře. Při svých toulkách krajinou ale dovedou nadělat pěkné zmatky!

 

Důchodkyně ohrožena šelmou

A tak se stalo, že loni v létě volala na linku 150 vyděšená babička ze Středočeského kraje, kterou v jejích 80 letech uvěznila na balkoně její agresivní kočička. Kočka ji nejprve pokousala a tak babička utekla na balkon. K němu museli hasiči přistavit plošinu, divokou kočku přijela chytit odchytová služba a babičku ošetřil lékař. Jak kočka dopadla, se již nedozvíme… Každopádně doporučujeme nedráždit vaše kočičí mazlíčky doma, obzvláště pokud máte balkon!

 

Lze tomu zabránit?

V případě venku pobíhajících koček asi příliš preventivních opatření nevymyslíte. Stromy tu budou i nadále, stejně tak předměty, o kterých by vás ani za nic nenapadlo, že do nich kočka bude cpát hlavu. Můžete ale vaši kočku dobře zajistit (například čipem, tetováním apod.) pro případ, že by někde uvízla a někdo by se pídil po tom, komu patří.

 

"Perlička" na útěku

I doma hýčkaný kočičí klenot se tak úplně uhlídat nedá. Své o tom ví majitelka vzácného plemene kočky, která jí loni na podzim přes veškerou snahu utekla a to rovnou na vrcholek devítimetrového stromu. Tento následně odmítala kočičí „perla“ opustit a tak byl povolán profesionální tým hasičů, kteří s přistavenou plošinou kočku ve výšce odchytili a navrátili majitelce. A bylo po výletě… Šikovní hasiči z Čech uloví i papouška žako a to dobře a přesně mířenou sprchou z požární hadice do korun stromů. Takto lze sundat nejen ptáka, takže si dobře hlídejte své kočky!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?