Hipoterapeutický kůň - povídání

21. září 2011

Když někomu řeknu, že je škoda, jak málo lidí se tomuto věnuje, myslím věnuje HIPOTERAPII, většinou se dozvím, že sehnat hipoterapeuti, ale hlavně vhodného koně je velmi namáhavé a většinou finančně náročné.

 

 

Každý zná jména slavných jezdců a koní, ale jen málokdo zná jména těch slavných koní pro hipoterapii, těch lidí, kteří se o ně starají. Myslím, že hipoterapeutický kůň je snad ta největší osobnost mezi koňmi. Pomáhá nám, dvounohým tvorům, znovu na nohy, ze zdravotních i psychyckých problémů, najít novou sílu pro handicapované, lepšit jejich stavy. Ale přesto je nikdo nezná.

 

Teď se zamyslete. Myslíte, že sehnat takového koně je jednoduché? Vůbec! Kůň musí mít nejen výborný charakter, být co nejlépe vycvičený a mnoho, mnoho dalšího, ale nikdy nesmí zklamat. Říká se, že kůň si pamatuje všechno. Ale hipoterapeut si pamatovat "nesmí". Vždy musí být myslí někde jinde, udělat to, co po něm majitel chce, s dvakrát tak větší přesností.

 

A taky další věc. I nejlepší sporotovní koník by ji dělat nemohl. Proč? Většinou je hodný, rychlý a oddaný svému pánovi. Ale nejspíš by nemohl. Takovéto koně jsou nevhodní kvůli svému přílišnému temperamentu, nervozitě a další věcem. A teď, važte si toho, že takoví koně jsou, jsou lidé, kteří se tomu věnují, a že koně a lidé chtějí taky pomáhat. Ne jen brát!

 

 

 

Přidáno: 32 bodů.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?