Hladovím, umírám... Kočka na dietě!

17. listopadu 2016

Dnešní domácí kočky žijí v jiných podmínkách, než jejich předkové, kteří se zabývali třeba lovem myší někde na venkovském statku. S obstaráním potravy nemají prakticky žádné starosti, většinou jim je servírované v misce až pod nos. To však vede k různým zdravotním problémům – cukrovce, artritidě a kratší délce života. Když pak přijde řada na to, shodit pár kilo, může to převrátit život takové kočky, jako je třeba Sněhulka, vzhůru nohama.

1. První jídlo dne

Sněhulce se honí hlavou: Nejedla jsem už celé dny! Celou noc jsem proseděla v chodbě u dveří do ložnice v naději, že se někdo z nich objeví a nakrmí mě. Ale neslyšela jsem jedinou známku života.  Sakra, snad nejsou mrtví?

Oh, hladovím. Chátrám, a lidé jsou mrtví. Nikdo mi nedokáže pomoci. Dobře, tak snad to nevzdám. Budu křičet. Mňau! MŇAU!

Majitel Sněhulky ví: Jedla naposledy večer. Měla mokré i suché krmivo před méně než šesti hodinami. Váží o čtyři kila víc, než by měla. Chová se, jako bych zemřel, ale já jen spím.

 

2. Množství jídla pro kočku v misce

Sněhulce se honí hlavou: Halo? Moje miska je prázdná. Myslím, že pokud byste šli kolem, určitě byste si měli všimnout, že v  misce už nic není. Nechtěli byste ji doplnit?

Dobře, chápu, že zatoulané kočky, které se objeví na naší verandě, vypadají daleko zranitelněji, ale momentálně jsem tak nějak na jejich úrovni. Víte, ve dne jsem nejedla, a mí lidé v noci nejspíš zemřeli. Takový stres se přece nedá zvládnout na lačný žaludek. Co? Mňau? MŇAU?!

Trochu odlišná realita: Na dně misky zbývá pro Sněhulku stále několik lahodných soust. Jsou jasně viditelné na několika místech.

 

3. Čas mezi jídly

Sněhulce se honí hlavou: Už jsem nejedla tak dlouho, že skoro ztrácím pojem o tom, kdy a kde to bylo! Pamatuji si teplou louži oranžového světla od zářícího slunce, která se vytvářela na podlaze kuchyně. Po jídle jsem se natáhla na podlaze a povalovala jsem se tak celé hodiny.

Pak jsem náhle ucítila bodavou bolest v prázdném žaludku. Zachvátila mne panika, obklopilo mě cosi jako vakuum. Ale to už bylo tak dávnou od té doby, co jsem naposledy jedla. Už nemůžu dál. Nejspíš umřu hlady. Mňau… MŇAU!

Jak se věci mají: Sněhulka jedla před necelými dvěma hodinami.

 

4. Kvalita jídla pro kočky

Sněhulka vnímá kvalitu jídla asi takto: Jednou byla taková zima, že se mi vůbec nechtělo ven. Pamatuju si, jak vypadal v té době obsah mé záchodové bedýnky. Upřímně byl v lepší kondici než to, co se teď nachází v mé misce. Vnímám, že zásoby lidí jsou na minimu. Pociťuji jejich zoufalství. Včera odpoledne snědli celý pytlík těstovin.

Jednoho dne však přišel zlom. „Dobrá, tohle je pro tebe,“ řekl mi, a nasypal do misky kapsičku granulí pro koťata. Nastala exploze chuti čerstvého lososa! Drobné granulky mi tančily na jazyku a já si je užívala. Žádám jídlo pro koťata! MŇAU!

Známá skutečnost: Sněhulce je sedm let. Dostává speciální stravu pro kočičí seniory. Řekl bych, že mi později poděkuje.

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro kočky doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?