Homeopatika pro psy

20. října 2015

Možná úplně nevěříte na bylinkaření a určitě ne vždy mohou bylinky zachránit život. Přesto – v mnoha případech není potřeba cpát do svého psa pouze chemii, i homeopatika mohou pomoct. Záleží, jak se rozhodnete. Třeba vám tento článek v rozhodnutí trochu pomůže!

Problém má vždy příčinu

Homeopatika se snaží vždy postupovat v souladu s přírodou. Platí zde pravidlo, že rostliny či minerály, které nemoc vyvolávají, jsou schopny stejné nemoci léčit v předepsaném mírném množství a namíchané formě. Zlepšují imunitu a umožňují tělu se s nemocí vyrovnat. Takzvaně nastolují rovnováhu těla a nemoci, takže se nemoc nakonec ztratí i se všemi příčinami, které ji spouštěly. Naproti tomu léky farmakologického průmyslu léčí pouze nemoc samotnou – s příčinami si nijak neporadí, takže se problém časem může objevit znovu a navíc svým složením obvykle zatěžují mnohé další orgány v těle a mohou napomoci pozdějším jiným problémům. A pokud si nejste jisti svým rozhodnutím, v naprosté většině případů lze homeopatika užívat současně i s „chemickými“ léky a to bez vedlejších a rušivých účinků!

 

Jak se homeopatika podávají?

Homeopatika seženete ve formě granulovaných kuliček. Podle velikosti psa se dávkují obvykle 3-5 kuliček jednou i vícekrát denně. Můžete je aplikovat buď přímo do tlamy, a nebo rozmíchat ve vodě a důkladně protřepat, to je základní pravidlo pro podávání homeopatik. Obecně se nedoporučuje podávat je současně s krmením – jejich účinky se tím snižují. Optimálně dávkujeme nalačno.

 

Suroviny

Homeopatika se připravují z celých rostlin nebo jejich částí a to jak ze sušených, tak z čerstvých. V jejich výrobě však jsou uplatňovány také houby, plísně nebo někteří živočichové (hadi, hmyz, škeble) a minerály a horniny. Proces výroby z těchto surovin maximálně vyextrahuje jejich pozitivní vlastnosti (jde o tzv. dynamizaci), výsledkem jsou kuličky obvykle bílé barvy.

 

Na co jaký lék?

Z nejčastěji využívaných 56 surovin se dnes vyrábí téměř 7000 druhů volně prodejných léků a jeden aby se v tom vyznal! Aby v tom bylo ještě méně jasno, homeopatika mohou léčit nejen neduhy, ale i povahové vlastnosti jako je agresivita, bojácnost, či nadměrné štěkání. Díky této složitosti nelze říct obecně, že kořen z určité rostliny se používá na tamto a ono, protože v rámci příčin, které problém způsobují, obsahují léky vždy několik látek na komplex nemoci. Je proto nejlepší zajít za veterinářem a poradit se s ním. Stále více veterinářů se na homeopatii obrací a určitě nějaký bude i ve vašem okolí. Homeopatika jsou všeobecně levnější než běžné léky a určitě stojí za vyzkoušení!

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Další podobná témata

Pro psy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?