Horse diving - atrakce, kterou už naštěstí odvál čas

27. února 2017

Říká se, že kůň je nejlepší přítel člověka. Ale o tom, že to platí i naopak, lze opravdu někdy pochybovat, protože, po pravdě řečeno, některé věci jsou vskutku těžko pochopitelné. Například poněkud drastická zábava s anglickým názvem horse diving.

Jedná se o skákání koní z velké výšky do vody, s jejich následným potopením a opětovným vynořením z vody. Historie této, ani ne tak nebláznivé, jako spíš hodně hloupé, atrakce sahá do Ameriky 19. století. Dnes je už ale horse diving naštěstí víceméně minulostí.

Koně skákali i z osmnáctimetrové výšky

V roce se 1881 se Williamu Carverovi, jinak spolupracovníkovi známého Buffalo Billa, stalo to, že se pod ním a jeho koněm probořil most, po kterém právě přejížděli. Jezdci ani koni se i přes poměrně velkou výšku, ze které spadli, nic nestalo. A tak milého W. Carvera napadlo, že něco takového jako kůň skákající respektive padající do vody, by mohlo být docela dobrou atrakcí. A svůj nápad taky realizoval.

Tak mohli brzy na to nadšení diváci sledovat, jak se z věže vysoké 18 metrů vrhají koně s jezdci i bez nich do bazénu, jehož hloubka byla ovšem jen tři metry. Kůň se při dopadu do vody celý potopil, odrazil ode dna a vyšel po rampě ven z bazénu. Horse diving se stal velmi populární, a tak bylo možné spatřit skákající a potápějící se koně na mnoha místech nejen v USA, ale třeba i v Kanadě, např. v Torontu.

 

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Molo Steel Pier bylo horse divingem proslulé

Tím nejtradičnějším místem pro horse diving se ovšem stalo zábavní molo Steel Pier v americkém městě Atlantic City. Tady se horse diving provozoval až do roku 1978, kdy dalšímu provozování této uhozené zábavy zabránil zhoršující se technický stav mola. Na jiných místech se však horse diving provozoval až do roku 1994.

V roce 2012 ovšem myšlenka na provozování horse divingu v Atlantic City opět ožila. Naštěstí se však proti tomuto záměru zvedla mohutná vlna protestů, a tak k obnovení věže pro skoky koní nedošlo.

Poslední místa, kde horse diving uvidíte

Přesto se však lze ještě s koněm skákajícím do vody setkat. V zábavním parku s názvem Magic Forest v New Yorku se vrhá do vody z výšky tří metrů kůň jménem Lighting, tedy Blesk. Skáče ovšem bez jezdce a z mnohem menší výšky, než se skákalo kdysi. Provozovatelé parku dokonce tvrdí, že Blesk skáče do vody sám a bez donucení.

To ostatně tvrdili v minulosti i provozovatelé všech těchto atrakcí. Někteří jezdci dokonce prohlašovali, že se koním skákaní líbilo. Myslet si o tom ovšem můžeme svoje a asi nebude nikdo, kdo by litoval, že nám horse diving připomínají už jen staré fotografie a archívní záběry na videu.

 

 

Další podobná témata

Pro koně doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Staňte se součástí programu

HelloSandy Family

a získejte pro sebe i svého mazlíka řadu výhod.
Více o HelloSandy Family
Šťastná rodina se psem

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?